REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jeśli podobał ci się Narcos i lubisz historie o narkotykowych baronach, sprawdź ten dokument Netfliksa

Na fali popularności serialu Narcos nakręcony został serial dokumentalny o najsłynniejszych światowych baronach narkotykowych. Wyszło przyzwoicie, choć to dokument jakich wiele.

19.01.2018
21:05
Baronowie narkotykowi to solidny dokument - recenzja Spider's Web
REKLAMA
REKLAMA

Baronowie narkotykowi to nie fabularyzowana adaptacja prawdziwych wydarzeń w stylu Narcos czy Manhunt: Unabomber. To też nie jest dokument inscenizowany. To klasyczna, bardzo telewizyjna forma serialu dokumentalnego, w którym archiwalne nagrania przeplatane są wypowiedziami świadków i ekspertów.

Nie oznacza to jednak, że ogląda się to źle. Nie spodziewajmy się jednak żadnych wodotrysków, a czystej wiedzy. Na szczęście tej nie brakuje. W Netfliksie dostępne są już cztery pierwsze odcinku Baronów narkotykowych. Mają pojawić się jeszcze kolejne cztery.

Każdy z epizodów koncentruje się na innych bohaterach. Zwłaszcza, że Baronowie narkotykowi to nie tylko Kolumbia czy Ameryka Południowa.

Serial pozwala nam poznać kolejno losy Pabla Escobara, kartelu z Cali, Franka Lucasa i Chłopaków ze Wsi i wreszcie rodziny Pettingillów. Bohaterów pierwszych dwóch odcinków nie trzeba nikomu przestawiać, wszak to też główni bohaterowie popularnego serialu Narcos i legendy w świecie przestępców. Kolejne dwa odcinki są równie ciekawe.

Frank Lucas to diler z Harlemu, którego postać zainspirowała swego czasu filmowców do nakręcenia American Gangster z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Z kolei Pettingillowie to handlarze heroiną z Melbourne w Australii.

Baronowie narkotykowi recenzja class="wp-image-126928"

Producentem wykonawczym serialu jest Mike Welsh z ITN Productions. To doświadczony filmowiec, który wcześniej miał okazję współpracować między innymi z National Geographic. Efekty widać. Baronowie narkotykowi umiejętnie dawkują przekazywanie nam informacji. Choć niektóre z tych historii już znamy, to i tak potrafią szokować. Zwłaszcza, że Welshowi udało się nakłonić do wypowiedzi postacie, które bezpośrednio były związane z bohaterami serialu. A w jednym przypadku nawet samego Lucasa.

Kolejne, niedostępne jeszcze w Netfliksie odcinki, mają opowiedzieć historie El Chapo, królowej kalifornijskiego cracku Jemeker Thompson, jamajskiego barona Christophera Coke’a i wreszcie holenderskiego Klaasa Bruinsmy.

REKLAMA

Baronowie narkotykowi bardzo dobrze wypełnią czas oczekiwania na kolejny sezon Narcos.

To naturalnie zupełnie inna forma rozrywki niż serial sensacyjny. Baronowie narkotykowi formą was nie zaskoczą. Mogą za to treścią, bo tej w każdym odcinku jest sporo. Ogląda się to bardzo dobrze. Ja już czekam na kolejne odcinki. Wam polecam pójść w moje ślady i zapoznać się z pierwszymi czterema.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA