REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

„Batman: Długie Halloween” z pierwszym zwiastunem. Mowa o adaptacji kluczowego komiksu dla fanów Batmana

Mroczny Rycerz na przestrzeni dekad doczekał się kilkudziesięciu wybitnych komiksów. Dlatego fakt, że „Batman: Długie Halloween” jest jednym z najlepszych, ma naprawdę dużą wagę. Wkrótce do widzów trafi jego animowana adaptacja, co potwierdza wypuszczony właśnie premierowy zwiastun. Czego się z niego dowiadujemy?

07.04.2021
10:44
Batman: Długie Halloween – adaptacja kultowego komiksu ze zwiastunem
REKLAMA
REKLAMA

„Batman: Długie Halloween” to 13-częściowa limitowana seria wydawana przez DC na przełomie 1996 i 1997 roku. Akcja komiksu autorstwa Jepha Loeba i Tima Sale'a rozgrywa się we wczesnych latach działalności Mrocznego Rycerza, który stanie przed zadaniem rozszyfrowania zagadki zabójstw wśród członków grup przestępczych należących do rodzin Falcone i Maronich. Każde z nich następuje w trakcie ważnych świąt państwowych, a stoi za nimi tajemniczy mężczyzna nazwany przez media mianem Holiday.

Ponad 20 lat po premierze „Batman: Długie Halloween” jest uznawany za jeden z najwybitniejszych komiksów w historii i fenomenalną opowieść kryminalną. Z tego powodu wielu fanów ceniących sobie przede wszystkim detektywistyczną stronę historii o Batmanie apelowało o zaadaptowanie serii na język kina. DC i Warner Bros. nareszcie ich wysłuchali.

Ekranizację komiksu „Batman: Długie Halloween” podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dostała właśnie zwiastun.

Trwający nieco ponad półtorej minuty materiał wideo pokazuje, że podobnie jak w oryginalnym dziele spotkamy tu mnóstwo postaci znanych z innych tytułów o Mrocznym Rycerzu. Chodzi m.in. o Harveya Denta, Jima Gordona, Catwoman, Jokera. Solomona Grundy'ego czy mniej popularnego Calendar Mana. Film w reżyserii Chrisa Palmera przynajmniej do pewnego stopnia będzie też próbować odtworzyć ikoniczną dla wielu fanów wizualną stronę „Batman: Długie Halloween”.

REKLAMA

Co ciekawe, według przedpremierowych doniesień „Batman: The Long Halloween” stanowi również ważną inspirację dla Matta Reevesa, który pracuje obecnie nad filmem „Batman” z Robertem Pattinsonem w tytułowej roli. Z powodu pandemii koronawirusa premiera tej produkcji została jednak przeniesiona na 4 marca 2022 roku. A kiedy obejrzymy 1. część ekranizacji komiksu Loeba i Sale'a?

„Batman: The Long Halloween, Part One” zadebiutuje na VOD i nośnikach blu-ray jeszcze w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA