REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kolejną wielką animacją DC będzie… Batman: Return of the Caped Crusaders stylizowane na serial z 1966 roku

Mroczny Rycerz był obecny w telewizji na długo przed filmami w reżyserii Burtona, trylogią Nolana czy Batman v Superman. W latach 60-tych stacja AMC emitowała kultowy serial z Batmanem i Robinem, który stał się punktem wyjścia dla nowej animacji DC Entertainment.

24.08.2016
11:57
batman
REKLAMA
REKLAMA

Po mrocznej, brutalnym, mocno kontrowersyjnym Batman: Killing Joke, DC Entertainment chce znacząco złagodzić ton. Producenci pełnometrażowych animacji probują odtworzyć kultowy serial z Batmanem z lat 60-tych, w którym mężczyznę w pelerynie zagrał Adam West.

Batman: Return of the Caped Crusaders będzie stylizowane na serial z lat 60-tych, ze wszystkimi tego naleciałościami.

Zapomnijcie o Mrocznym Rycerzu, pogrążonym w zadumie nad ciemnym, skąpanym w mroku Gotham. Batman z 1966 roku to zupełnie inny klimat i inna atmosfera. Serial emitowany w AMC był znacznie pogodniejszy, z ugrzecznioną brutalnością oraz silnym wątkiem wychowawczym.

Człowiek Nietoperz lat 60-tych nie tylko walczył z przestępczością, ale również uczył Robina zasad porządku społecznego - przechodzenia na pasach, zakładania kasku czy odpowiednich form grzecznościowych. Do tego te dziwaczne określenia, mające zastępować wulgaryzmy… Dzisiaj coś takiego już by nie przeszło:

Atmosfera serialu z 1966 roku jest dzisiaj na tyle egzotyczna, że producenci z DC Entertainment postanowili powrócić do beztroskich, minionych lat. Robią to za sprawą animacji Batman: Return of the Caped Crusaders, z bajkowymi wersjami kultowych bohaterów i łotrów lat 60-tych.

REKLAMA

Co świetne, pod Człowieka Nietoperza z Batman: Return of the Caped Crusaders podłożył głos sam Adam West. Przy produkcji animacji jest zaangażowany ponadto aktor wcielający się w oryginalnego Robina, a także aktorka odpowiedzialna za Kobietę-Kota.

Batman: Return of the Caped Crusaders zadebiutuje w połowie października 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA