REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tak wygląda "Batman: The Killing Joke" - pierwsza pełnometrażowa animacja DC dla pełnoletnich widzów

"Batman: The Killing Joke" to pierwsza pełnometrażowa animacja na licencji DC, która dostała oznaczenie R - Restricted.

28.04.2016
8:51
Batman: The Killing Joke - pierwszy zwiastun animacji 18+
REKLAMA
REKLAMA

R - Restricted to amerykański odpowiednik europejskiego PG-18, chociaż nieco bardziej pobłażliwy. Zgodnie z oznaczeniami Motion Picture Association of America, na film z symbolem R mogą wybrać się osoby posiadające skończone 17 lat. Wizyta we wcześniejszym wieku jest możliwa, ale tylko i wyłącznie wraz z pełnoletnim opiekunem.

"Batman: The Killing Joke" to pierwsza animacja DC, która dostała oznaczenie tego typu.

Dotychczas wszystkie pełnometrażowe animacje z Batmanem, Supermanem, Flashem i innymi nie wychodziły poza bezpieczne PG-13, będące dominującym standardem w branży filmowej. Dlaczego z "The Killing Joke" ma być inaczej?

Historia zawarta w nowej animacji ma być niezwykle brutalna i dosadna. Scenariusz jest wzorowany na ilustrowanej opowieści o tym samym tytule, wydanej w oryginale w 1988 roku. Na kartach komiksu mogliśmy przeczytać historię Barbary Gordon, córki charakterystycznego komendanta Gotham, która sama weszła na ścieżkę nocnego zwalczania przestępczości, inspirowana Batmanem.

Oryginalne "The Killing Joke" kończyło się tragicznie. Zgaduję, że animacja będzie pod tym względem podobna. Można tak wnioskować na podstawie pierwszego zwiastuna, który właśnie trafił do sieci:

REKLAMA

Na ten moment mam naprawdę mieszane uczucia. "The Killing Joke" to jedna z najlepszych opowieści w komiksowym uniwersum Batmana. Z drugiej strony, w ogóle nie leży mi kreska, mocno odbiegająca od dotychczasowych animacji DC. Fani na pewno docenią obecność na planie Marka Hamilla oraz Kevina Conroya, czyli nieśmiertelnego duetu użyczającego głosów animowanym Batmanom i Jokerom.

Oficjalna data premiery animacji "Batman: The Killing Joke" nie jest jeszcze znana. Na pewno jednak możecie się spodziewać recenzji na łamach sPlay.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA