REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Kryminalista, klaun i komediant – poznajcie trzech Jokerów. W sieci pojawił się zwiastun komiksu „Batman: Three Jokers”

Nie ma jednego Jokera, jest trzech. Geoff Johns i Jason Fabook postanowili na nowo stworzyć mitologię najsłynniejszego wroga Batmana. Właśnie dzisiaj swoją premierę ma pierwszy zeszyt komiksowej serii „Batman: Three Jokers”. Z tej okazji DC zamieściło w sieci mroczny zwiastun wydawnictwa. 

25.08.2020
21:35
Batman three jokers trailer zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli Alfred Hitchcock miał rację mówiąc, że opowieść jest tak dobra jak czarny charakter, to Bill Finger, Bob Kane  i Jerry Robinson rozbili bank, tworząc postać Jokera. Ten arcywróg Batmana był już psychopatą z sadystycznym poczuciem humoru, głupkowatym pranksterem, a nawet bohaterem tragicznym. Niezmiennie od sposobu reprezentacji fascynuje i uwodzi kolejne pokolenia nie tylko czytelników i widzów, ale również twórców działających w obrębie różnych mediów. Teraz postanowili się z nim zmierzyć Geoff Johns i Jason Fabok.

„Batman: Three Jokers” zadebiutował właśnie dzisiaj, 25 sierpnia 2020 roku. Zagraniczni czytelnicy mogą się już cieszyć pierwszym z trzech zaplanowanych zeszytów nowej ekskluzywnej serii Johnsa i Faboka. Zanim komiks pojawi się w naszym kraju, pozostaje nam nacieszyć oczy trailerem, który właśnie pojawił się w sieci:

Seria jest rozwinięciem pomysłu, który Johns i Fabok zaprezentowali w „Justice League: The Darkseid War”.

W jednym z zeszytów Batman siada na Krześle Mobiusa i zadaje z pozoru proste pytanie: Jakie naprawdę nazywa się Joker? Wtedy okazuje się, że nie istnieje jeden Joker, a trzech. Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły:

REKLAMA

30 lat po tym jak „Batman: Zabójczy żart” na zawsze zmienił komiksy, „Three Jokers” ponownie renegocjuje mit o tym kim lub czym jest Joker i co jest tak naprawdę istotą jego niekończącej się wojny z Batmanem. Dowiedz się czemu jest trzech Jokerów i co to znaczy dla Mrocznego Rycerza i Księcia Zbrodni. Takiej zagadki Batman jeszcze nie rozwiązywał!

Jak więc widać Johns i Fabok chcą pójść w ślady Alana Moore'a i napisać mitologię Batmana i Jokera na nowo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA