REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. Seriale

Seria gier "Battlefield" doczeka się ekranizacji. Będzie serial

Amerykańska spółka Paramount Television poinformowała, że nabyła od Electronic Arts, producenta i wydawcy gier wideo, prawa do ekranizacji jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii - "Battlefield". Plany ma ambitne. 

07.12.2016
9:44
Seria gier Battlefield doczeka się ekranizacji. Będzie serial
REKLAMA
REKLAMA

Adaptacja "Battlefield" nie ma być po prostu kolejnym filmem na podstawie gry wideo. Zamiast tego Paramount Television zamierza stworzyć wysokobudżetowy, aktorski serial telewizyjny. Jeżeli produkcja dojdzie do skutku - a wszystko wskazuje na to, że tak się stanie - będzie to pierwsze tego typu widowisko wyprodukowane na Zachodzie (w Japonii serialu doczekała się wcześniej m.in. seria gier "Street Fighter").

battlefield 2 class="wp-image-71849"
REKLAMA

"Battlefield" to seria gier komputerowych typu first-person shooter, wydawana od 2002 roku. Kolejne tytuły należące do tego cyklu rozgrywały się w różnych konwencjach i realiach - od II wojny światowej, przez czasy współczesne, aż po przyszłość. Najnowsza pozycja, zapowiedziany na październik 2016 roku "Battlefield 1", przeniesie graczy do czasów I wojny światowej. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, którą odsłonę zdecydują się wykorzystać producenci serialu.

Michael Sugar, producent "Spotlight", który jest jednym z twórców tego dzieła, przyznał, że silna społeczność zbudowana wokół serii "Battlefield" będzie niejako gwarantem sukcesu. Wiele zależeć będzie jednak od poziomu serialu - fani niewątpliwie wyczekiwać będą pierwszych odcinków, jeśli jednak okażą się nieudane, trudno spodziewać się, żeby widownia pozostała mu wierna.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA