REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Battlestar Galactica" coraz śmielej zmierza na kinowe ekrany

Plany stworzenia filmu na podstawie kultowego serialu sci-fi "Battlestar Galactica" są w Hollywood obecne od dawna. Wreszcie coś w tej sprawie się ruszyło - projekt ma już swojego scenarzystę i niewykluczone, że także reżysera. 

10.06.2016
11:58
„Battlestar Galactica” coraz śmielej zmierza na kinowe ekrany
REKLAMA
REKLAMA

Scenarzystką filmu "Battlestar Galactica" została Lisa Joy, zaangażowana obecnie w serial "Westworld", produkowany przez HBO. Portfolio Joy nie jest przesadnie interesujące - scenarzystka była zaangażowana wcześniej tylko w dwa telewizyjne seriale - "Gdzie pachną stokrotki" oraz "Tożsamość szpiega", jednak skoro taka stacja, jak HBO zdecydowała się obdarzyć ją zaufaniem, bez wątpienia obdarzona jest talentem.

Z kolei według niepotwierdzonych jeszcze informacji, reżyserem "Battlestar Galactica" zostanie Francis Lawrence, który ma na koncie między innymi filmy takie jak "Igrzyska śmierci", "Jestem legendą" czy "Constantine".

Wcześniej mówiło się o tym, że reżyserem będzie Bryan Singer, wygląda jednak na to, że plotki nie znalazły potwierdzenia.

REKLAMA
battlestar galactica 2 class="wp-image-70689"

"Battlestar Galactica" to serial telewizyjny z gatunku science-fiction z 1978 roku, opowiadający o buncie stworzonej przez człowieka rasy cybernetycznych maszyn nazywanych Cylonami, który doprowadził do konfliktu. Jego rezultatem była niemal doszczętna zagłada gatunku ludzkiego - pogrom przetrwał jedynie przestarzały okręt bojowy – Battlestar Galactica – oraz niewielka liczba statków cywilnych. Ocalali podejmują desperacką próbę odnalezienia mitycznej planety, na której mogliby się osiedlić. Dobre recenzje, jakie zebrała ta produkcja sprawiły, że serial doczekał się licznych kontynuacji, spin-offów i rebootów, między innymi w formie książek, gier wideo czy komiksów. W latach 2003-2009 wytwórnia Universal Television produkowała nową wersji "Battlestar Galactica", na którą złożyło się 75 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA