REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

BBC zamawia serial na podstawie cyklu "Cormoran Strike" J. K. Rowling

"Cormoran Strike" to cykl książek autorstwa J. K. Rowling, napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Wkrótce, za sprawą BBC, trafi na telewizyjne ekrany w formie serialu. Zdjęcia mają rozpocząć się już na początku przyszłego roku. 

11.12.2014
9:48
BBC zamawia serial na podstawie cyklu „Cormoran Strike” J. K. Rowling
REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze ani kto pojawi się w obsadzie ekranizacji "Wołania kukułki", ani nawet ile odcinków będzie liczył serial, czy jaka będzie ich długość. Jednak jeżeli prawdą jest, że produkcja rozpocznie się już za kilka, kilkanaście tygodni, to odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać już wkrótce.

REKLAMA
jedwabnik
REKLAMA

Na cykl "Cormoran Strike" składają się dwa tytuły - "Wołanie kukułki" oraz "Jedwabnik". Jego głównym bohaterem jest Strike, weteran wojenny, który podczas służby w Afganistanie poważnie ucierpiał fizycznie i psychicznie. Czytelnicy poznają go w momencie, w którym angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci supermodelki Luli Landry. Jej ciało zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji, policja stwierdza samobójstwo, ale brat Luli jest przekonany, że doszło do zabójstwa. Obie książki o przygodach Cormorana Strike zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i doczekały się wielu pozytywnych recenzji.

Ekranizację pierwszej "powieści dla dorosłych" autorstwa Rowling, "Trafnego wyboru", będziemy mogli oglądać w lutym 2015 roku. Będzie to serial produkcji BBC i HBO, na który złożą się trzy godzinowe odcinki. W obsadzie znaleźli się między innymi Julia McKenzie, Rory Kinnear, Monica Dolan i Richard Glover.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA