REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

O co chodzi w Belfrze? 9 pytań przed finałem 2. sezonu

Serialowa Ewelina powiedziała mi podczas wywiadu, że Belfra i finał sezonu trzeba dokładnie oglądać, żeby zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Rzeczywiście, już podczas ostatniego odcinka złapałam się na tym, jak łatwo było nie zwrócić uwagi na pewne kwestie. W mojej głowie wciąż roi się od pytań.

10.12.2017
10:59
Belfer 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się spoilery z 1. i 2. sezonu Belfra.

2. sezon Belfra postawił przed widzami zupełnie inne pytania niż pierwsza seria. Nie chodzi już o to, kto zabił, ale dlaczego to zrobił. Ale to nie jedyne kwestie, które spędzają sen z powiek wszystkim widzom serialu. Czego jeszcze nie wiemy i na jakie pytania nie dostaliśmy odpowiedzi?

O co chodzi z wyjazdem do Francji?

CBŚ zainteresowało się nastolatkami z elitarnego liceum, ponieważ ci zniknęli na jakiś czas i nie zostawili po sobie żadnych śladów. Jedną z dziewczyn, która zaginęła była Magda. Dziewczyna cały czas utrzymuje, że wybrała się do Francji. Co tak naprawdę robiła i dlaczego nie udało się namierzyć jej telefonu - tego nie wiemy. A to właśnie ta sprawa stała się przyczynkiem do zaangażowania tytułowego belfra jako tajniaka, który ma pomóc dowiedzieć się policji, o co chodzi z dzieciakami z Wrocławia. Miejmy nadzieję, że cała prawda wyjdzie na jaw w finale Belfra 2 i że scenarzyści nie zapomnieli o tej palącej kwestii. Niewątpliwie wycieczka do Francji, najprawdopodobniej zmyślona, ma jakiś związek z masakrą w szkole i preppersami.

Dlaczego mieszkanie Magdy i jej rodziców było puste?

To pytanie zrodziło się dopiero w ostatnich scenach przedostatniego odcinka 2. sezonu. Magda i Luiza spotykają się u tej pierwszej, żeby porozmawiać o Tymku. Magda inicjuje spotkanie, by zakochana w chłopaku dziewczyna nie poszła na wydarzenie, które promował u niej na vlogu. Nastolatki upijają się i w pewnym momencie Luiza zaczyna szukać łazienki. Kiedy otwiera wszystkie drzwi, bo nie może znaleźć toalety, zauważa, że pokoje stoją puste - nie ma w nich mebli. Przyznam, że nie mam pomysłu, dlaczego tak wygląda mieszkanie Magdy i jej rodziców. Natknęłam się na teorie, że rodzina dziewczyny żyje na pokaz i tak naprawdę nie stać ich na bycie wrocławską elitą. Być może to jest odpowiedź na to pytanie, ale jakie miałoby to mieć umotywowanie w scenariuszu? Cóż, odpowiedź poznamy pewnie już w niedzielę wieczorem.

 class="wp-image-110167"

Kto zabił Ewelinę?

O ile głównym pytaniem, jakie stawia Belfer 2, nie jest to kto zabił, ale dlaczego, o tyle ten wątek nie pozostał rozwikłany i  jest diabelnie ciekawy. Podobno nie zrobili tego ani preppersi, ani ich dostawca broni. A zatem? Kto mógł pojawić się w lesie i znaleźć dziewczynę, a później ją zabić. Zastanawiające jest też to, na co zwrócił uwagę sam Paweł Zawadzki, że ciało Eweliny, działającej pod pseudonimem Wera, zostało ułożone tak, jak ciało Asi Walewskiej, ofiary z 1. sezonu i jednocześnie córki belfra.

Kim jest Tymek i jak jest zamieszany w tę sprawę?

Tymek ewidentnie ma coś na sumieniu. Ten spokojny, sympatyczny chłopak i nastoletni haker w jednym, ma jakieś powiązania z przestępczym światkiem. Mam dziwne wrażenie, że Tymek okaże się taką Eweliną z pierwszego sezonu. Daliśmy się zwieść, uwierzyliśmy w jego dobre intencje, a tymczasem...

Dlaczego Iwo zabił ludzi?

To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Czy romans Karoliny a nauczycielem był tylko plotką? Raczej tak. Czy Iwo mógł w nią uwierzyć? Nie jestem pewna. Jaki związek z masakrą w szkole mają plany preppersów znalezione przez policję? Czy możemy założyć, że ktoś nim manipulował? Wszystko wydaje się prawdopodobne.

Jakiej części planu nie udało mu się zrealizować?

Iwo stwierdził, że zabijając, zrealizował tylko 2/3 planu. Kto jest ostatnim elementem tej układanki? Czy to jakaś osoba? Czy jest bezpieczna? A może zginie z rąk kogoś innego. Wiemy, że Iwo nie zabił jednego swojego kolegi. Czy to on był tą ostatnią częścią planu chłopaka, której ten świadomie postanowił nie dokończyć?

 class="wp-image-81963"

Czy za wszystkim stoi Molenda?

To teoria nieco abstrakcyjna, ale w sumie, czemu nie. Wrocław spotkał się już z Dobrowicami, być może ten związek jest bliższy, niż nam się wydaje. Czy macki Grzegorza Molendy z małego miasteczka, którym trzęsie, sięgają aż tak daleko? Preppersi i Molenda... ta niewiarygodne, że aż mogłoby być prawdziwe.

Kto ostrzegł sprzedawcę broni przed policją?

Powyższa teoria przyszła mi do głowy tylko dlatego, że dostawca broni otrzymał dziwnego SMS-a. Ktoś wspomniał o ruskich, którzy udają policję. Dlaczego? Rosjan i interesy z nimi mieliśmy już w 1. sezonie Belfra i ta sprawa związana była właśnie m. in. z Molendą. A być może ci ruscy to przypadek. Może to Magda ostrzegła w ten sposób mężczyznę, choć byłoby to dość dziwne, po tym jak wydała go belfrowi...

REKLAMA

Co dalej z Belfrem?

Na razie nie wiemy, czy powstanie 3. sezon Belfra. Jednak gdyby miało do tego dojść, to jaki los czeka Zawadzkiego? Na sumieniu ma wiele, m. in. śmierć Eweliny. Czy będzie potrafił normalnie żyć? Czy uda mu się stworzyć związek z kobietą, która nosi jego dziecko? I czy CBŚ da mu w końcu święty spokój? Odpowiedzi przed nami. Czekam!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA