REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Twórcy „Gry o tron” podpisali rekordowy kontrakt i przechodzą do Netfliksa

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy hitu HBO „Gra o tron”, dostali niezwykle lukratywną propozycję od Netfliksa.

08.08.2019
12:03
Netflix - logo
REKLAMA
REKLAMA

Duet twórców był w ostatnim czasie niezwykle rozchwytywany. Panowie spotkali się w ostatnim czasie z przedstawicielami sześciu największych firm branży rozrywkowej na rynku: HBO/WarnerMedia, Disney, Comcast, Amazon, Netflix i Apple, aby rozmawiać na temat umowy ramowej na produkcję nowej serii filmów i seriali. Firmy przedstawiły twórcom swoje propozycje. Teraz już wiadomo, że Netflix wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Na bazie podpisanej właśnie umowy, Benioff i Weiss znaleźli właśnie miejsce dla swojego nowego projektu.

Kontrakt opiewa na ponad 200 mln dol., co jest jedną z najwyższych tego typu ofert w branży.

Gra o tron - kadr promocyjny class="wp-image-311892"

Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie miałyby ruszyć prace nad nowym projektem. David Benioff i D.B. Weiss nadzorują bowiem prace nad nową trylogią osadzoną w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Mówi się też, że dla studia Universal napisali scenariusz filmu o życiu Kurta Cobaina, lidera Nirvany. Chodzą też słuchy o adaptacji powieści Stephena Huntera „Dirty White Boys” dla Disneya/Foxa.

Mieliśmy piękny maraton z HBO przez ostatnią dekadę i jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim w tej firmie za to, że mogliśmy czuć się tam jak w domu. W ostatni miesiącach dużo rozmawialiśmy z [członkami zespołu Netfliksa]. Pamiętamy te same ujęcia z filmów z lat 80., kochamy te same książki. Jesteśmy podekscytowani na nowe możliwości twórcze. Netflix stworzył coś wspaniałego i niespotykanego, dlatego jesteśmy niezwykle zaszczyceni, mogąc do niego dołączyć - powiedzieli twórcy we wspólnym oświadczeniu.

Szef działu programowego Netfliksa, Ted Sarandos powiedział:

REKLAMA

Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że wyśmienici twórcy, David Benioff i Dan Weiss, będą pracować w Netfliksie. Są niezwykłą twórczą siła, która zachwyciła widzów na całym świecie swoim epickim sposobem prowadzenia opowieści. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co zrodzi się w ich umysłach dla naszej publiczności.

Warto też wspomnieć, że Netflix nie próżnuje i w ostatnim czasie zachęca coraz większą liczbę twórców do współpracy. W ostatnim czasie podobne kontrakty podpisali także Ryan Murphy („American Horror Story”, „American Crime Story”, „Glee”) i Shonda Rhimes („Grey’s Anatomy”, „Sposób na morderstwo”, „Scandal”). Na ich bazie mają stworzyć ekskluzywne seriale dla platformy Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA