REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Bestsellery Empiku 2013 w kategori ebooków. Które tytuły są na szczycie?

W poszukiwaniu ebooków, na które warto zwrócić uwagę, można kierować się wyborem innych czytelników. Czy istnieje coś takiego jak uniwersalny gust? Raczej nie ale doskonałe wyniki sprzedaży pewnych publikacji na pewno mogą być cenną wskazówką. Oto pierwsza dziesiątka nieustannego rankingu sprzedaży Empiku.

21.08.2013
19:31
Bestsellery Empiku 2013 w kategori ebooków. Które tytuły są na szczycie?
REKLAMA
REKLAMA

Liderem notowania jest powieść pt. „Nieznajomi z parku”. W pierwszej chwili na myśl nasunęły mi się szeroko opisywane przygody parkowe Gombrowicza ale okazuje się, że chodzi o mniej przyziemne sprawy. To opowieść o Juli i Kennecie, dwojgu obcych ludzi, których łączy samotne dzieciństwo i nieznośny bagaż przeszłości. Oboje próbują ułożyć życie na nowo, ale to trudne, być może niemożliwe. Swoją drogą, od powyższej powieść obyczajowej wolę teksty fantasy Łukowskiej („Pierwsza z rodu: Znajda”), ale klienci Empiku wybrali inaczej.

portret-mlodzienca"Portret młodzieńca" – obraz namalowany prawdopodobnie w pierwszym dwudziestoleciu XVI wieku przez Rafaela Santi. Do dziś na obraz czeka pusta rama w Muzeum Czartoryskich.

Bezcenny młodzieniec

Drugie miejsce dla mistrza kryminałów, który tym razem pochylił się nad "Portretem młodzieńca" pędzla niezrównanego mistrza Rafaela Santi. Swoją drogą to bodajże najcenniejsze dzieło z polskich zbiorów, zaginione podczas II Wojny Światowej i dotąd nieodnalezione.

Czy spoczywa gdzieś w tajnej skrytce hitlerowskich notabli a może stanowi ozdobę kolekcji któregoś ze światowych, finansowych oligarchów? Zygmunt Miłoszewski ma własne zdanie i tezę, którą w brawurowy sposób prezentuje na kartach „Bezcennego”. To jeden z lepszych kryminałów z historią w tle jakie ostatnio miałem w rękach i zasłużone, wysokie miejsce w rankingu bestsellerów.

Sukces książki Eriki Leonard to w dużej mierze sukces reklamy. No bo kogo nie zainteresuje zdanie typu: „Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć.” Czy to książka w sam raz na nieco niegrzeczny, kontrowersyjny prezent, tym bardziej, że jest mocno inspirowana „Zmierzchem”, a wszystko co z Bellą i Edwardem związane sprzedaje się na pniu.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” oferuje zresztą coś więcej bo sceny miłosne nie kończą się na pocałunkach i wspólnym bieganiu po lesie z prędkością nietoperza ale regularnymi seansami sado-maso z wyraźnym wskazaniem kto jest sado a kto maso. Cóż, jak widać literatura erotyczna ma się dobrze, a może, jak ktoś ładnie napisał - porno dla mamusiek zawsze się sprzeda.

A oto pełna lista przebojów:

1. Nieznajomi z parku - Joanna Łukowska. Cena jest wyjątkowo niska i wynosi w promocji 7,30 zł.

2. Bezcenny - Zygmunt Miłoszewski. W Empiku promocyjna cena jest mimo wszystko dość wysoka: 24,24 zł. Znacznie taniej można zakupić elektroniczne wydanie książki w Virtualo. Cena: 15,95 zł.

3. Pięćdziesiąt twarzy Greya -  E. L. James. Najniższą cenę zaoferował Empik, który wycenił ebooka na 25,40 zł. Oczywiście w promocji.

4. Zostań przy mnie - Harlan Coben. Najlepiej na Woblinku: 18,50 zł, ale aby nabyć książkę w tej cenie należy zarejestrować się na portalu i zdobyć w ten sposób kod rabatowy.

5. Więzienny prawnik - John Grisham. Cena w Empiku wynosi 21,93 zł i lepszej nie znajdziecie. Warto dodać, że Empik oferuje również audiobooka w cenie 33,49 zł.

6. Tajemnice Emmy: początki - Natasha Walker. Oficjalna cena w Empiku jest najniższa i wynosi 11,19 zł.

7. Szmaragdowa tablica - Carla Montero. Najlepsza oferta znajduje się na Woblinku: 23,90 zł ale jest to cena z kodem rabatowym możliwym do uzyskania dla zarejestrowanych użytkowników.

REKLAMA

8. Szkoła żon - Magdalena Witkiewicz. Ponownie najniższą cene oferuje e-księgarnia Woblink: 14,90 zł (jest to cena z kodem rabatowym).

9. Idealne matki - Doris Lessing. Najtaniej można zakupić ebooka w Empiku: 7,30 zł.

10.
Życie Pi - Yann Martel. Jeszcze raz bardzo dobrą cenę oferuje Woblink: 17,00 zł (z kodem rabatowym).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA