REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Bestsellery według Amazon.com. Polska ma co czytać?

Niedawno na stronie Amazon.com pojawiła się lista 100 najlepiej sprzedających się książek w roku 2013. Niestety, większość z nich nie jest jeszcze dostępna w Polsce bądź nie została przetłumaczona. Na liście znalazło się jednak kilka pozycji, które również w polskich sklepach i e-księgarniach cieszą się powodzeniem, zarówno w wersji drukowanej, jak i w formie e-booków. 

18.12.2013
20:59
Bestsellery według Amazon.com. Polska ma co czytać?
REKLAMA

Wśród bestsellerów Amazon.com znalazło się oczywiście "Inferno" Dana Browna, które uplasowało się w pierwszej dziesiątce, bo na miejscu czwartym. Dan Brown to autor takich hitów jak "Kod Leonarda da Vinci" czy "Anioły i Demony". Jego nowa powieść opowiada o znanym już bohaterze, Robercie Langdonie. Sławny specjalista od symboli budzi się w szpitalnym łóżku, a w jego posiadaniu znajduje się tajemniczy przedmiot. Ktoś próbuje go zabić, a dalsze dni przynoszą nowe zagadki i niebezpieczne przygody... Już w 2015 roku będziemy mogli przekonać się jak nowe dzieło amerykańskiego pisarza sprawdzi się na wielkim ekranie. Ron Howard, producent i reżyser poprzednich filmów na podstawie książek Browna, zekranizuje najnowsze "Inferno". W rolę Langdona jak zwykle wcieli się Tom Hanks.

REKLAMA
Dan Brown, Inferno

Na szóstym miejscu według Amazon.com znalazł się "Wielki Gatsby" F. Scotta Fitzgeralda. Powieść Fitzgeralda pierwszy raz została wydana w 1925 roku, więc prawie prawie 90 lat temu. Ponowną młodość otrzymała za sprawą filmowego hitu o tym samym tytule. W tytułowego wielkiego Gatsby'ego wcielił się Leonardo di Caprio. Reżyserem filmu jest Baz Luhrmann, odpowiedzialny za stworzenie takich obrazów jak "Moulin Rouge!" czy "Romeo i Julia" (także z di Caprio w roli głównej).

W pierwszej dwudziestce znalazła się także "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina. Same powieści zdobyły wielu fanów dzięki serialowi wyprodukowanemu przez HBO. Aktualnie czekamy na 4 sezon "Gry o tron", którego premiera odbędzie się wiosną 2014 roku. 31 miejsce przypadło powieści Stephena Kinga "Joyland", a na 32 miejscu uplasowało się "50 twarzy Grey'a" autorstwa E. L. James. Powieść jest pierwszą częścią trylogii opowiadającej o losach młodej studentki i tajemniczego, przystojnego przedsiębiorcy Christiana Grey'a. W lutym 2015 roku ekranizacja "50 twarzy..." ma wejść na ekrany kin.

REKLAMA
gra o tron

Pełna lista Amazon.com, znajduje się tutaj. Końcówka roku to idealny czas, aby nadrobić zaległości w lekturze albo - przynajmniej - złożyć sobie noworoczne postanowienie, by więcej czytać. Tytułów do odhaczenia na pewno wam nie zabraknie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA