REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Slender Man jest bohaterem… nowego dokumentu HBO!

HBO kręci dokument poświęcony największej creepy paście Internetu. Slender Man dostanie swój własny dokument!

14.11.2016
20:16
slender man
REKLAMA
REKLAMA

Slender Man to postać rodem z horroru, która powstała na sieciowych forach dyskusyjnych. Wysoki, pozbawiony twarzy mężczyzna o nieproponcjonalnie długich kończynach to jedna z tak zwanych creepy past - krótkich internetowych opowiadań przekazywanych za pomocą witryn i portali społecznościowych metodą kopiuj -> wklej.

Slender Man bardzo szybko zyskał niesamowity rozgłos, a w sieci zaczęły pojawiać się kolejne zdjęcia tej „osoby”.

Do Internetu trafiały coraz lepsze, wyższej jakości przeróbki zdjęć, na których mężczyzna w garniturze stał między drzewami, wyglądał przez okno czy znajdował się za plecami bohatera zdjęcia. Coraz więcej osób zaczęło zadawać pytania, czy to aby nie naprawdę.

Popularność Slender Mana rozprzestrzeniała się błyskawicznie. Na YouTube zaczęły pojawiać się pierwsze scripted-docu o „mężczyźnie bez twarzy”. Sieciowe galerie pękały w szwach od amatorskich przeróbek zdjęć, na których istota w garniturze była doklejana gdzieś w tle. W pewnym momencie doszło nawet do tego, że Slender Man doczekał się własnej, komercyjnej gry wideo!

Dzisiaj Slender Mana kojarzy masa użytkowników sieci.

Monstrum zostało obdarte z tajemniczości, ale w zamian za to przenikło do sieciowej popkultury. Z żartu mającego nas przestraszyć, Slender Man okazał się internetowym fenomenem, którego świadomi są dziesiątki milionów ludzi na całym świecie.

REKLAMA

Niestety, nie zawsze tak było. Dokument Beware the Slender Man od HBO opowie o mrocznej karcie w historii tej creepy-pasty. W 2014 roku doszło do tragedii, gdy nastoletnie dziewczyny zainspirowane Slender Manem postanowiły zrobić coś naprawdę strasznego…

Beware the Slender Man zadebiutuje na platformach HBO GO już w styczniu 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA