REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Muzyka /
  4. VOD

Beyonce wypuściła zwiastun wizualnego albumu „Black Is King”

Zeszłoroczny remake filmu „Król Lew” spotkał się z mieszanym odbiorem, ale użyta w nim muzyka była powszechnie chwalona. Ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Beyonce wespół z grupą popularnych artystów z USA i różnych państw Afryki trafiła na płytę „The Lion King: The Gift”. A niedawno posłużyła za inspirację do wizualnego albumu „Black Is King”.

20.07.2020
11:15
beyonce król lew
REKLAMA
REKLAMA

Przygotowana z wykorzystaniem technik hiperrealistycznej animacji komputerowej nowa wersja „Króla Lwa” zadebiutowała w kinach niemal dokładnie rok temu. Produkcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. I to pomimo niezwykle słabych recenzji ze strony tak światowej, jak i polskiej krytyki (naszą recenzję remake'u znajdziecie TUTAJ). Film Jona Favreau był krytykowany za wtórność wobec oryginału, słabe połączenie fotorealistycznego CGI z konceptem mówiących ludzkim głosem zwierząt oraz gorszy dubbing niż w pierwotnej wersji. Ciepłe słowa padały właściwie tylko pod adresem warstwy muzycznej przygotowanej przez Beyonce.

Utwory stworzone przez artystkę we współpracy z takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar, Childish Gambino, Jay-Z, Pharrell Williams czy Wizkid trafiły potem na płytę zatytułowaną „The Lion King: The Gift”. W czerwcu okazało się jednak, że „Król Lew” nie przestał jeszcze inspirować Beyonce, która ogłosiła powstanie wizualnego albumu wzorowanego pod wieloma względami na tej samej historii.

„Black Is King” trafi na platformę Disney+. Produkcja doczekała się premierowego zwiastuna.

Film został napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez samą gwiazdę muzyki popularnej. Opublikowany trailer wyraźnie sugeruje (m.in. za pomocą bezpośrednio zapożyczonych cytatów), że „Black Is King” będzie swego rodzaju „Królem Lwem” przeniesionych do realnego świata. Jak podaje portal Slashfilm, akcja produkcji ma zacząć się w Nowym Jorku, by później przenieść się do Los Angeles, południowej Afryki, zachodniej Afryki, Londynu i Belgii.

W „Black Is King” zobaczymy m.in. Beyonce, Jaya-Z, Lupitę Nyong'o, Naomi Campbell, Pharrella Williamsa i Tinę Kowles-Lawson. Według opublikowanego synopsis film ma żywo czerpać z korzeni afrykańskiej kultury i inspirować młode osoby czarnoskóre do zostawania królami i królowymi swojego życia.

REKLAMA

Najnowsze dzieło Beyonce trafi na VOD już 31 lipca.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA