REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powstanie serial na podstawie powieści "Bez skazy" Franzena. Zagra w nim Daniel Craig

Showtime zakupiło prawa do emisji serialu opartego na prozie Jonathana Franzena. W jednej z głównych ról zobaczymy Daniela Craiga. 

02.06.2016
13:16
James Bond 25 Daniel Craig
REKLAMA
REKLAMA
Bez-skazy-daniel craig class="wp-image-70360"
REKLAMA

Serial będzie adaptacją powieści "Purity" wydanej w 2014 roku (w Polsce rok później, pod tytułem "Bez skazy"). Do ostatnia z dotychczasowych książek Jonathana Franzena, autora między innymi "Wolności", "Korekt" czy "Silnego wstrząsu". Opowiada ona o Purity, młodej kobiecie, która pragnie poznać swojego ojca, jednak jej matka nie chce zdradzić żadnych szczegółów na jego temat. Purity liczy na to, że ojciec mógłby pomóc jej poukładać sobie życie i uporać się z długami. Wkrótce wdaje się w romans ze swoim przełożonym, wikłając się tym samym w sieć intryg i tajemnic.

Jonathan Franzen bywa określany - mocno na wyrost - jednym z najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich. "Bez skazy" nie będzie pierwszą adaptacją jego prozy, wcześniej na telewizyjne ekrany trafiły już "Korekty", na potrzeby których pisarz stworzył scenariusz. W obsadzie serialu pojawi się Daniel Craig, dla którego będzie to pierwsza duża rola po serii filmów z Jamesem Bondem. Premiera planowana jest na rok 2017.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA