REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Bez zaskoczenia - Floor Jansen zostaje w Nightwish na stałe

To było w sumie do przewidzenia, chociaż w głębi miałem nadzieję że do tego nie dojdzie. Floor Jansen - holenderska wokalistka, która na trasie koncertowej Nightwish zastąpiła Anette Olzon - dołącza do zespołu na stałe.

09.10.2013
19:23
Bez zaskoczenia – Floor Jansen zostaje w Nightwish na stałe
REKLAMA

Anette Olzon - druga po Tarji Turunen wokalistka Nightwish - odeszła z zespołu pierwszego października zeszłego roku. Parę dni przed koncertem zespołu w Denver wokalistka została odwieziona do szpitala z podejrzeniem cysty. Zespół jednak nie odwołał koncertu, a Anette zastąpiły dziewczyny z zespołu Kamelot. 1 października zespół opublikował oświadczenie informujące, iż rozwiązuje współpracę z Anette za wspólnym porozumieniem. Należało jeszcze jednak dokończyć trasę. I właśnie wtedy do zespołu dołączyła Floor Jansen. Wydawało się wtedy że jedynie na tymczasowe zastępstwo. Sam też miałem taką nadzieję, bowiem Floor w Nightwish nie pasowała (i nie pasuje) mi ani trochę. Owszem, Floor dysponuje naprawdę potężnym wokalem, ale właśnie przez to jest niemal jak kopia Turunen. Już nawet pal sześć, że jest bardziej męska niż cały skład Nightwish.

REKLAMA

155_14850075067_1245_n
REKLAMA

Nie ma co ukrywać, największe dni chwały Nightwish miało mając za głos Tarję Turunen. Gdy w 2005 roku Tarja została - brzydko mówiąc - wyrzucona z zespołu, podniosła się wielka wrzawa ze strony fanów. Jeszcze większa była gdy dwa lata później poznaliśmy jej następczynię, która swoimi możliwościami do pięt Tarji nie dorasta. Co prawda, panowie od samych początków poszukiwań nowego głosu dla Nightwish deklarowali że "nie szukają kolejnej śpiewaczki operowej", ale nikt nie podejrzewał że jej miejsce zajmie dziewczyna o naprawdę przeciętnych możliwościach wokalnych. Album "Dark Passion Play" z nową wokalistką rozczarował wielu fanów. Nie ma co się naprawdę dziwić, bowiem partie instrumentalne zespół zarejestrował jeszcze nie wiedząc kto zajmie miejsce Turunen. Anette przyszła do Nightwish i musiała się dopasować do tego co było. Na szczęście, kolejny "Imaginaerum" już słucha się znacznie lepiej. Sam miałem nadzieję, że zespół może ponownie wejść na szczyty swojej chwały i nagrać z Anette epokowe dzieła. Dziś już wiemy że nic takiego się nie stanie.

Zespół, oprócz przyjęcia na stałe Floor, zdecydował się na stałe powiększenie składu do sześciu osób. Pełnoprawnym członkiem Nightwish został również Troy Donockley, obsługujący instrumentarium folkowe na koncertach. Obecny skład będzie można już niedługo "sprawdzić w akcji", bowiem zespół zapowiedział wydanie nowego DVD - "Showtime, Storytime", które ukaże się już 29 listopada. Na dwóch krążkach DVD znajdziemy zapis koncertu zespołu na tegorocznym Wacken Open Air oraz 2-godzinny dokument o zespole. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nadchodzącego wydawnictwa, i - jeśli jeszcze takowego nie macie - wyrobić sobie zdanie o nowej wokalistce Nightwish.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA