REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

"Białe Kruki na E-booki" w promocyjnej cenie

Internetowa księgarnia Ebookpoint.pl właśnie wystartowała z promocją na 290 tytułów wydanych w ramach akcji "Białe Kruki na E-booki". Każdy z nich kosztuje 2,22 zł. 

20.01.2014
14:57
„Białe Kruki na E-booki” w promocyjnej cenie
REKLAMA

W ofercie nie znajdziecie ani gorących premier, ani najgłośniejszych pozycji z kilku minionych lat. Wręcz przeciwnie - "Białe Kruki na E-booki" to inicjatywa wydawnictwa Inpingo, które postanowiło wskrzesić opublikowane przed wieloma laty, ciekawe i wartościowe książki w formie cyfrowej. Procesowi digitalizacji poddanych zostało kilkaset tekstów literackich, wydanych między latami 30. XIX wieku, a latami 30. XX stulecia. To właśnie w tym okresie nastąpił dynamiczny rozwój beletrystyki i dramatopisarstwa, a obok gatunków literatury wysokiej zaczęły powstawać także gatunki stricte popularne. Wszystkie książki zostały ponadto opracowane edytorsko, dzięki czemu mają być bardziej przystępne dla współczesnego czytelnika.

REKLAMA
biale kruki na ebooki

Bez wątpienia zacna i godna uwagi to inicjatywa, w dodatku stale rozwijana - oferta "Białych Kruków na E-booki" jest nieustannie poszerzana o kolejne tytuły. Każdy z nas ma także możliwość samodzielnie zgłosić pozycję, którą chciałbym ujrzeć w formie cyfrowej, bo na przykład w tradycyjnej jest bardzo trudno dostępna. Wystarczy wypełnić formularz na stronie akcji.

Promocja księgarni Ebookpoint.pl trwa od dzisiaj do niedzieli, 26.01. Wszystkie objęte nią tytułu znajdują się pod tym odnośnikiem. Na pierwszy rzut oka oferta może przerazić - ogromna liczba dostępnych książek, w większości nieznanych autorów rodzi wątpliwości: co kupić i czy w ogóle warto ryzykować? Na drugie pytanie odpowiedź jest prosta - warto. Wartościowa literatura to przecież nie tylko bestsellery i pozycje, które doczekały się ekranizacji. To także książki zapomniane, o małym nakładzie i nie uwzględnione w kanonie lektur szkolnych. Poza tym kosztują 2 złote z groszami każda, więc nawet jeśli konkretna pozycja nie przypadnie nam do gustu, nie będzie to wielka strata finansowa.

REKLAMA
don kiszot-horz

Z kolei odpowiedź na pytanie "co kupić?" jest już nieco trudniejsza. Nie będę oszukiwał, że świetnie się odnajduje w tej ofercie i chętnie sypnę z rękawa nazwiskami kilkunastu autorów, z którymi warto się zaznajomić. Rozpoznałem raptem kilku twórców, nie wszystkich cenię, ale pozostałych z przyjemnością polecę. Mendele Mojcher Sforim to klasyk nowoczesnej literatury jidysz i jeden z pionierów nowożytnej literatury hebrajskiej. W promocji możecie znaleźć jedno z najbardziej znanych jego dzieł - "Don Kiszot żydowski". Odwołująca się do słynnego dzieła Cervantesa powieść w żartobliwy i nieco ironiczny sposób opowiada o cechach narodu żydowskiego. Stefan Barszczewski, pisarz i tłumacz, który przełożył na język polski m.in. "Wojnę dwóch światów" i "Wojnę z przestworzy" Wellsa. Jego powieści "Czandu", której akcja rozgrywa się w XXII wieku, osadzona jest w polskich realiach i oparta na motywach "Wojny z przestworzy". Wreszcie Jan Gnatowski, człowiek bywały i wykształcony, nie uznający nowych prądów literackich i jego znakomity "Antychryst" i równie ciekawe "W zaklętym zamczysku".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA