REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bilet dla Powstańca - nowa akcja kina Helios chce oddać cześć uczestnikom Powstania Warszawskiego

Z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, sieć kin Helios postanowiła wprowadzić specjalny „Bilet dla Powstańca”, umożliwiający jego uczestnikom darmowe wejście do kina.

07.08.2019
10:21
Helios Dla Powstańców - akcja kina
REKLAMA
REKLAMA

Akcję rozpoczęto już 1 sierpnia, w rocznicę dnia wybuchu Powstania. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie sieci:

Mieszkańcy Warszawy i wielu innych polskich miast wspominają w sierpniu wybuch i losy Powstania Warszawskiego. Aby uhonorować uczestników walk sprzed 75 lat, sieć kin Helios przygotowała akcję „Bilet dla Powstańca”.

Inicjatywa potrwa do końca 2019 roku.

Uczestnicy Powstania, którzy okażą w kasie dokument potwierdzający udział w historycznym zrywie (np. legitymację związku zrzeszającego uczestników Powstania Warszawskiego, Kartę Powstańca wydawaną przez ZTM lub zaświadczenie wydane przez Urząd do Spraw Kombatantów) będą mogli wejść, wraz z osobą towarzyszącą, na dowolnie wybrany film w jednym z 47 kin Helios w całej Polsce.

Będziemy zaszczyceni, goszcząc w naszych salach kinowych uczestników Powstania Warszawskiego. W naszej akcji chcemy wyrazić wdzięczność za ich odwagę i postawę. Wierzymy, że z "Biletem dla Powstańca" będą oni mogli atrakcyjnie spędzić czas w kinie, oglądając jedną z wielu ciekawych propozycji filmowych - mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

To nie pierwszy raz, gdy kino wychodzi naprzeciw swoim odbiorcom.

Sieć kin oferuje także specjalne pokazy w formie cyklu „Kultura dostępna“, w ramach których wyświetlane są najciekawsze polskie filmy w przystępnej cenie 10 złotych. W sierpniu wyświetlono filmy, związane z upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania. 1 sierpnia w kinach Helios można było oglądać głośnego „Kuriera” Władysława Pasikowskiego, natomiast 15 sierpnia, w Dniu Święta Wolska Polskiego, odbędą się specjalne pokazy filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

REKLAMA

Warto zaznaczyć też, że od kilku miesięcy, zwracając uwagę na zwiększającą się ilość osób pochodzenia ukraińskiego w Polsce, w wybranych kinach możliwe jest też obejrzenie produkcji właśnie w tym języku. Seanse te cieszą się dużą popularnością.

* Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu sieci na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA