REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Historyczny moment dla rodzimej muzyki: Mata pierwszym polskim artystą na liście Billboard 200

SBM Label oznajmiło: historia dzieje się na naszych oczach! Uwierzcie: w tych słowach nie ma ani grama przesady. Za sprawą swojego najnowszego singla Mata został pierwszym polskim artystą, którego utwór trafił na listę Billboard Global 200 Excl. US.

07.07.2021
21:13
billboard mata kiss cam podryw roku
REKLAMA

Że Mata z no-name'a do pierwszej ligi polskiego hip-hopu przebił się w okamgnieniu, to wszyscy wiemy. Doskonale zdajemy sobie również sprawę z faktu, że kilkoma numerami zapewnił sobie stabilną pozycję w mainstreamie, wykręcił szalone wyniki na YouTube'ie i pobił kilka rekordów. Po „Patointeligencji” pisały o nim wszystkie największe serwisy, a jeśli ktoś twierdził, że cały ten szum lada moment ucichnie i świat o Macie zapomni, wkrótce musiał odszczekać swoje słowa. Ale tego, co wydarzyło się teraz, jeszcze kilka miesięcy temu nie przewidzieliby chyba nawet najbardziej niepoprawni optymiści.

REKLAMA

W serwisie billboard.com można przeczytać nagłówek głoszący: „Mata Is First Artist From Poland to Hit Global Charts”.

I tak też się stało: młody polski raper (jako pierwszy Polak w historii) zadebiutował na 198. miejscu na liście wraz ze swoim numerem „Kiss Cam (Podryw Roku)”.

REKLAMA

Oto pierwsza polskojęzyczna piosenka, która trafiła na światowe listy przebojów. Billboard Global 200 uwzględnia ponad 200 światowych rynków muzycznych (z wyłączeniem USA). Kawałek dotychczas wyświetlono ponad 18 mln razy (przypomnę, że opublikowano go jakieś dwa tygodnie temu), a w serwisach streamingowych odsłuchano go blisko 12 mln razy.

Imponujące – gratulujemy!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA