REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Björk prezentuje pierwszy w historii album muzyczny w technologii Virtual Reality

Mało który artysta wyprzedza swoje czasy i stawia tak duże kroki w rozwoju, nie tylko muzycznym, ale i technologicznym, jak Bjork, która właśnie zaprezentowała światu swój "nowy" album stworzony we współpracy z HTC w techonolgii VR.

06.06.2016
15:16
Björk prezentuje pierwszy album w technologii Virtual Reality
REKLAMA
REKLAMA

Jego światowa premiera miała miejsce 4 czerwca w Australii podczas Vivid Festival odbywajacego się w Sydney. Na tamtejszej wystawie nazwanej Bjork Digital, użytkownicy okularów HTC Vive mogą oglądać cztery klipy z ostatniej płyty artystki "Vulnicura", w technologii VR. Kawałki  Stonemilker, Black Lake, Mouth Mantra i doczekały się niezwykłych wersji, które przenoszą oglądającego je widza w kompletnie inny wymiar i pozwalają na pełną immersję z otoczeniem.

2016_Bjork_HTC_1_VRAlbum_030616 class="wp-image-70529"
Kadr z klipu "Notget" w technologii VR

W produkcji nowych klipów VR wykorzystano m.in. wysokiej jakości skany 3D, technologię przechwytywania ruchu oraz wideogrametrię. A to dopiero początek, bowiem współpraca Bjork z HTC zakłada pełną wersję albumu Vulnicura w techologii VR.

2016_Bjork_HTC_VRAlbum_030616 class="wp-image-70528"
Kadr z klipu "Notget" w technologii VR

W ciągu najbliższych 18 miesięcy wysta Bjork Digital będą mogli zobaczyć także mieszkańcy Tokio, Paryża, Londynu i Houston. Następnie wszystkie klipy zostaną opublikowane w sieci.

REKLAMA

Bjork nie od dziś stara się wytyczać nowe szlaki w podejściu do muzyki. Już w latach 90. Eksperymentowała z formułą wideoklipów. W zeszłym roku była jedną z pierwszych artystek, które nagrały klip w wersji sferycznej (360 stopni), mowa tu oczywiście o teledysku do utworu Stonemilker.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA