REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Black Earth Rising”, Maria Stuart oraz Mads Mikkelsen. Co obejrzeć w ten weekend?

Nim się obejrzeliśmy, nadszedł ostatni weekend stycznia. Ruszył także w pełni sezon ferii w szkołach i na uczelniach wyższych, co oznacza, że mamy więcej czasu na nowości filmowe i serialowe.

26.01.2019
9:00
Black Earth Rising
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli siedzicie w mieście, to pewnie powoli macie dość tych minusowych temperatur i okazjonalnie śniegu. A jeżeli czytacie ten wpis w środku górskiego urlopu, to znak, że pewnie szukacie odrobiny bardziej domowego odpoczynku. Ten z kolei chętnie wam zapewnimy. Jak co tydzień przygotowaliśmy propozycje filmowe i serialowe. A wszystko po to, by wyłowić te najlepsze i najciekawsze nowości.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

W pewnym królestwie panuje chaos. Wszędzie widać oznaki zepsucia i głodu. Na domiar złego roznosi się tajemnicza wiadomość o śmierci króla oraz wieść o dziwnej zarazie. Ludzie, którzy padają jej ofiarą, stają się żądni krwi i niezwykle odporni na śmierć. W obliczu wyłaniających się zagrożeń następca tronu postanawia wyruszyć w podróż, aby pokonać rosnące w siłę zło i ocalić swoich poddanych.

Serial „Kingdom” pojawi się na Netfliksie 25 stycznia.

Black Earth Rising

Jeśli szukacie poważniejszych tematów, koniecznie sprawdźcie tę produkcję. Serial opowie o trudnych losach Rwadyjki, której rodzice zostali jednymi z licznych ofiar ludobójstwa. Sama kobieta trafiła do Londynu, gdzie wychowała ją adopcyjna matka. Teraz próbuje odkryć prawdę o swojej przyszłości. W produkcji podniesiono między innymi kwestią relacji, jakie łączą Zachód i Europę z krajami Afrki.

Serial „Black Earth Rising” obejrzycie na platformie Netflix od 25 stycznia.

Mads Mikkelsen powraca na ekrany w nowym filmie Netfliksa, „Polar”. Tym razem wciela się w postać emerytowanego zabójcy, Duncana Vizla, znanego szczerzej pod pseudonimem Black Kaiser. Kiedy mężczyzna uzmysławia sobie, że ktoś poluje na jego życie i majątek, musi wrócić do gry i raz jeszcze stawić czoła przeciwnościom. A nie będzie to łatwe, ponieważ po drugiej stronie stoi armia młodszych i bardziej bezwzględnych kolegów po fachu, którzy są niezwykle zdeterminowani, by Vizla posłać na tamten świat.

Film „Polar” obejrzycie na platformie Netflix od 25 stycznia.

Amanda Seales: Ja to wiem

Amandę Seales możecie kojarzyć między innymi z jej ról w serialach „Niepewne” oraz „Black-ish”. Tym razem aktorka postanowiła spróbować swoich sił w stand-upie. „Amanda Seales: I Be Knowin’” to jej debiut komediowy.

Program „Amanda Seales: Ja to wiem” obejrzycie na HBO GO od 27 stycznia.

Maria Stuart to postać owiana wieloma legendami. Królowa Francji, Szkocji i pretendentka do tronu angielskiego inspirowała już twórców filmowych i telewizyjnych. Tym razem opowieści o tej niezwykłej kobiecie podjęła się Josie Rourke. W rolach główych zobaczymy Saoirse Ronan (Maria Stuart) oraz Margot Robbie (Królowa Elżbieta I).

Film „Maria, królowa Szkotów” obejrzycie w polskich kinach od 25 stycznia.

Nienawiść, którą dajesz

Amanda Stenberg wciela się w rolę Starr Carter. Dziewczyna wraz z rodziną żyje w niebezpiecznej dzielnicy zamieszkałej wyłącznie przez Afroamerykanów. Z obawy przed złym wpływem rówieśników jej rodzice postanawiają wysłać dziewczynę wraz z jej bratem do prywatnej szkoły w dużo lepszej dzielnicy zamieszkałej głównie przez białych. Starr musi odtąd dzielić swoje życie pomiędzy dwa zupełnie inne światy. Pewnego wieczora wybiera się na domówkę do znajomych, gdzie napotyka starego znajomego. Ta noc nie skończy się jednak dobrze.

„Nienawiść, którą dajesz” obejrzycie w polskich kinach od 25 stycznia.

Labirynt kłamstw

Akcja filmu dzieje się w 1958 roku w Niemczech. Jest to czas intensywnej odbudowy państwa. Johann Radmann zostaje mianowanym prokuratorem i interesują go poważniejsze sprawy niż przyziemne wykroczenia. Gdy na sali sądowej Radmann słyszy wybuch gniewu dziennikarza Thomasa Gnielki, postanawia zainteresować się sprawą. Przyjaciel dziennikarza twierdzi, że w jednym z nauczycieli poznał strażnika z Auschwitz, jednak wiele wpływowych osób chce zatuszować ten fakt. Jedynie prokurator generalny, Fritz Bauer, zachęca Radmanna do podjęcia zdecydowanych działań i ujawnienia prawdy o Auschwitz.

„Labirynt kłamstw” zostanie wyemitowany na antenie TVP2 w niedzielę 27 stycznia o 22:25.

A co poza tym?

REKLAMA

W weekend w telewizji będziecie mogli wybierać głównie między klasykami polskiego i światowego kina oraz lekkimi komediami idealnymi na leniwy wieczór. W sobotę na TVN-ie pojawi się punktualnie o 20:00 film z Sethem Rogenem i Katherine Heigl, „Wpadka”, a zaraz po nim o 22:45 poleci kultowa komedia z Robertem Downeyem Jr. oraz Zachiem Galifianakisem - „Zanim odejdą wody”. Na Polsacie, już trzeci tydzień z rzędu, pojawi się o 22:00 kolejna część „Ojca chrzestnego”. Na TVP 2 o 22:20 będziecie mogli obejrzeć film „Dobrzy ludzie”.

W niedzielę o 20:05 włączcie TVP Kultura, tam pojawi się film „Układ zamknięty” z Januszem Gajosem. O tej samej godzinie na TVP 2 zobaczycie „Człowieka w żelaznej masce” z fenomenalnym rolami młodego Leonarda DiCaprio oraz Johna Malkovicha. Trzeci konkurent tej samej godziny pojawi się na TVN-ie, w postaci filmu „Zbuntowana”. Następnie o 22:30 będziecie mogli obejrzeć „Pamięć absolutną” również na antenie TVN. Dla nocnych marków pozostanie film „88 minut”, który obejrzycie na Polsacie o 23:35.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA