REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Oto zwiastun Black Lightning - kolejnego po Arrow, Flashu i Supergirl serialu o herosach CW

Tak zwane Arrowverse znowu się rozrasta. Obok takich seriali jak Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow oraz Supergirl pojawi się nowy - Black Lightning. Pierwszy zwiastun nie wygląda przesadnie przekonująco.

23.05.2017
11:00
Trailer serialu Black Lightning
REKLAMA
REKLAMA

W przeciwieństwie do Arrowa, Supergirl czy Flasha, Black Lightning to raczej trzecioligowy bohater ze stajni Detective Comics. Mężczyzna nazywany jest jednym z pierwszym afroamerykańskich herosów, którzy pojawili się w ilustrowanych opowieściach wydawanych nakładem DC. Postać powstała w 1977 roku, z miejsca dostając własną serię komiksów. Co ciekawe, odpowiada za niego Tony Isabella - mężczyzna, który stworzył dla Marvela doskonale wam znanego Luke’a Cage’a.

Black Lightning wytrzymał na rynku zaledwie rok, później już tylko gościnnie pojawiając się w komiksach innych herosów.

Black Lightning najpierw odrzucił propozycję dołączenia do Justice League of America, aby kilka lat później zostać częścią prowadzonej przez Batmana grupy The Outsiders. Formacja jednak się rozpadła, a Lightning powrócił do gościnnych występów w zeszytach innych, lepiej rozpoznawalnych bohaterów. Kolejna próba stworzenia Blackowi samodzielnej serii została podjęta w 1995 roku. Za scenariusz ponownie odpowiadał Tony Isabella i ponownie po kilkunastu zeszytach projekt został anulowany.

Teraz za czarnoskórego herosa bierze się telewizyjna stacja CW. Jej producenci chcą włączyć Lightninga do stale powiększającego się Arrowverse, do którego należą między innymi Flash, Supergirl, Superman, Atom, Firestorm oraz Arrow. Jako dawnego fana „najszybszego żyjącego człowieka” cieszy mnie, że to serialowe uniwersum stale się poszerza. Szkoda tylko, że zazwyczaj w parze z ilością nie idzie jakość.

REKLAMA

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu Black Lightning. Materiał reklamowy nie wygląda przesadnie przekonująco. Obyło się bez dramatu na miarę Legends of Tomorrow, ale to wciąż za mało, aby przekonać mnie do poświęcenia własnego wolnego czasu na tę produkcję. Być może zobaczę pilota, ale wątpię, abym został na dłużej. Do tego tradycyjnie CW ma problem z wszelkiej maści hełmami oraz nakryciami głowy, które w serialach tej stacji wyglądają po prostu fatalnie.

Myślałem, że „hełmu Magneto” z Arrow nic nie przebije. Black Lightning pokazuje, że projekt kostiumu można oszpecić jeszcze bardziej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA