REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko Jodie Foster. Znamy nazwiska reżyserów 4. serii Czarnego lustra od Netfliksa

Black Mirror powraca z 4. sezonem. Netflix, który wykupił prawa do serialu, zdradził właśnie tytuły odcinków wchodzących w skład antologii. Poznaliśmy również nazwiska twórców, którzy nakręcą nowe Czarne lustro.

25.08.2017
16:02
Black Mirror
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjska antologia telewizyjna zdobyła fanów na całym świecie, a od odejścia w niebyt uratował ją amerykański serwis VOD. Netflix przejął markę Black Mirror i nie pozwoli nam o niej zapomnieć. Właśnie dowiedzieliśmy się, czego możemy oczekiwać od 4. serii.

Nowe Black Mirror oficjalnie zapowiedziane - 4. sezon będzie składał się z 6 odcinków.

Podobnie jak 3. seria wydana przez Netfliksa, 4. sezon Czarnego lustra będzie składał się z dwukrotnie większej liczby epizodów niż pierwsze dwa sezony. Scenarzystą (lub współscenarzystą) każdego z nich jest twórca Black Mirror, czyli Charlie Brooker. Poznaliśmy już tytuły i nazwiska osób, które są zaangażowane w każdy z tych projektów.

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92849"

Arkangel

Główne role w tym odcinku zagrają Rosemarie Dewitt, znana z La La Land i Mad Men, Brenna Harding, której występ mogli podziwiać widzowie Tu będzie mój dom oraz Owen Teague z Bloodline. Reżyserią zajęła się Jodie Foster.

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92851"

USS Callister

W tym odcinku pojawi się Jesse Plemons, którego wcześniej można było oglądać w Pakcie z diabłem i Fargo. Partnerować będą mu Cristin Milioti (Wilk z Wall Street, Fargo), Jimmi Simpson (Westworld i House of Cards) oraz Michaela Coel (Chewing Gum, Strefa X 2). W napisaniu scenariusza pomógł William Bridges. Odcinek wyreżyserował Toby Haynes, którego mogą kojarzyć fani seriali Doktor Who i Sherlock, przy których wcześniej pracował.

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92848"

Crocodile

W tym epizodzie Black Mirror wymienieni zostali trzej główni aktorzy: Andrea Riseborough (Birdman, Bloodline), Andrew Gower (Outlander) i Kiran Sonia Sawar (Murdered By My Father). Na reżyserskim stołku zasiadł John Hillcoat, który jest znany z Psów magii.

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92850"

Hang the DJ

Kolejnym reżyserem Czarnego lustra jest Tim Van Patten, który wcześniej pracował przy Rodzinie Soprano i Grze o tron. W jego odcinku zagrają Georgina Campbell (Flowers, Broadchurch), Joe Cole (Peaky Blinders, Green Room) i George Blagden (Wersal. Prawo krwi, Wikingowie).

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92852"

Metalhead

Ten odcinek przypadnie pewnie do gustu fanom Hannibala i Amerykańskich bogów, bo odpowiada za niego, pracujący przy tych serialach, David Slave. W główne role wcielą się Maxine Peake (Teoria wszystkiego, The Village), Jake Davies (Zaginiony, X+Y) i Clint Dyer (Hope Springs).

Black Mirror 4 sezon class="wp-image-92853"

Black Museum

Ostatni z zapowiedzianych odcinków, pod tytułem Black Museum, stworzy Cole McCarthy. Wystąpią w nim Douglas Hodge (Nocny recepcjonista, Catastrophe), Letitia Wright (Humans, Ready Player One) i Babs Olusanmokun (Korzenie, Marvel: The Defenders).

Czarne lustro to nie jest typowy serial, tylko antologia.

REKLAMA

Odcinki Black Mirror przedstawiają świat przyszłości w krzywym zwierciadle, w którym najnowsze zdobycze ludzkości obracają się przeciwko swoim twórcom. Trzecia seria, wydana już przez Netfliksa, budziła wątpliwości przed premierą, ale zdobyła uznanie widzów. Powstanie 4. sezonu Czarnego lustra było tylko kwestią czasu.

Epizody nie są ze sobą powiązane fabularnie. W ich produkcji biorą udział inni aktorzy, a każdy odcinek ma swojego reżysera. Łączy je tylko nazwisko twórcy oraz motyw przewodni - mroczna strona technologii. Nie znamy jeszcze kolejności odcinków, a Brooker nie wspomina niestety o fabule.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA