REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Przyszłość jest dzisiaj. Wszystkie odcinki 5. sezonu „Black Mirror” już dostępne w serwisie Netflix

„Czarne lustro” zadebiutowało na antenie brytyjskiej telewizji osiem lat temu. Od tego czasu popularność serialu, którego zadaniem jest psucie dobrego samopoczucia widzów, tylko rośnie. Na platformie Netflix właśnie udostępniono 5. sezon produkcji.

05.06.2019
9:44
black mirror 5 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Netflix dosyć szybko zrozumiał potencjał, jaki mają produkcje z gatunku science fiction. W ciągu ostatnich kilku lat na platformie pojawiło się wiele filmów i seriali z tego gatunku. Żaden nie patrzy jednak równie ponuro na przyszłość ludzkości, co „Czarne lustro”. Dzieło Charliego Brookera od ośmiu lat pokazuje ludzkie uzależnienie od technologii, spektaklu i własnych słabości. Dwa premierowe sezony produkcji debiutowały w telewizji na stacji Channel 4. W międzyczasie prawa do robienia i pokazywania następnych serii przejął Netflix.

Najnowszy sezon „Black Mirror” ma trzy odcinki: „Smithereens”, „Striking Vipers” oraz „Rachel, Jack and Ashley too”.

Każdy z nich opowiada oddzielną historię z zupełnie innymi bohaterami. Łączy je jednak wspólna wizja przyszłości i dobór tematów. Brooker w 5. sezonie podejmuje wątki rozpadu ludzkich relacji w dobie nowych technologii, miłości i seksualności we współczesnym świecie, a także niebezpieczeństw uzależniającej technologii. W obsadzie nowej serii znaleźli się m.in. Andrew Scott, Topher Grace, Anthony Mackie, Miley Cyrus, Yahya Abdul-Mateen II i Madison Davenport.

REKLAMA

Najnowszy sezon to już trzeci robiony przez Netfliksa i do tej pory najkrótszy ze wszystkich produkowanych przez serwis. Poprzednie liczyły sobie po sześć odcinków. W międzyczasie fani serii otrzymali jednak interaktywny film „Black Mirror: Bandersnatch”, w którym mogli bezpośrednio pokierować losami głównego bohatera.

Wszystkie odcinki „Czarnego lustra” (wraz z nowym, 5. sezonem) można obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA