REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Świat zwariował na punkcie Black Panther. Zwiastun okazał się internetowym hitem

Zwiastun do filmu Black Panther odnotował 89 mln odsłon w raptem 24 godziny od publikacji. Jeżeli mielibyśmy wysnuć jakikolwiek z tego wniosek, to na pewno byłoby to „hej T’Challa, bierz nasze pieniądze!”

13.06.2017
11:50
Świat zwariował na punkcie Black Panther. Zwiastun okazał się hitem
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy zwiastun filmu Black Panther od Chadwicka Boesemana pojawił się w nocy z piątku na sobotę, podczas finałów rozgrywek NBA. Jak wynika z danych zebranych przez redakcję The Hollywood Reporter, po 24 godzinach od publikacji został obejrzany 89 mln razy, z czego 19 mln przez kibiców NBA.

To niesamowite wyniki, ale i tak bywało lepiej. Rekordzistą jeżeli chodzi o ekranizacje komiksów Marvela jest Thor: Ragnarok, który w tym samym czasie od publikacji odnotował 136 mln odsłon. Warto jednak zwrócić uwagę, że Black Panter okazał się nie tylko „lepszy” od zwiastuna filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, ale też obu ostatnich filmów z cyklu Gwiezdne wojny.

Black Panther to nie tylko odsłony, ale również i prawdziwa „podjarka”.

Zwiastun, jeżeli wierzyć danym z mediów społecznościowych, został bardzo dobrze odebrany. Na Twitterze rozmawiano o nim znacznie więcej, iż o meczu NBA podczas którego został udostępniony. Zyskał na tym serwisie aż 349 tys. razy. Lepszym wynikiem mógł pochwalić się tylko zwiastun filmu Gwiezdne wojny: ostatni Jedi.

Trzeba jednak przyznać, że wytwórnia filmowa dobrze przygotowała grunt pod reklamę swojego nowego dzieła. Nie tylko ekranizacje komiksów to aktualnie najbardziej kasowe kinowe filmy, to na dodatek zaprezentowany plakat promujący Black Panther zdecydowanie do dyskusji prowokował.

REKLAMA

Widzimy w nim aktora T’Challę w pozie i kontekście bardzo przypominającą słynną fotografię Huey’a P Newtona, lidera kontrowersyjnego ugrupowania Black Panther, którego celem była ostra walka z dyskryminacją czarnoskórych. Biorąc pod uwagę polityczny klimat panujący w Stanach Zjednoczonych, plakat ten zaintrygował wiele osób i bez wątpienia przyczynił się do popularności zwiastuna.

Black Panther pojawi się w kinach 16 lutego 2018 roku. Główny bohater filmu będzie obecny gościnnie w przyszłorocznych Avengers: Infinity War.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA