REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

10 minut z Davidem Bowie'em. Singiel "Blackstar" jest fenomenalny!

Fenomenalny, przeszywający, wywołujący gęsią skórkę... W końcu ukazał się nowy singiel Davida Bowiego, zapowiadający jego kolejną płytę, "Blackstar". Utwór nosi ten sam tytuł co krążek i trwa blisko 10 minut. 10 fantastycznych minut spędzonych w towarzystwie genialnego muzyka. Czy może trafić się coś lepszego na rozpoczęcie dnia? Odpowiem: nie, dziś nic lepszego was nie spotka.

20.11.2015
9:27
10 minut z Davidem Bowie'em. Singiel "Blackstar" jest fenomenalny!
REKLAMA
REKLAMA

Zawsze zastanawiam się, jak to możliwe, że kiedyś nie lubiłam Davida Bowiego, który stał się legendą już za życia. Pamiętam, że w wieku kilku lat zobaczyłam film fantasy z lat 80., "Labirynt", w reżyserii Jima Hensona i śmiertelnie przestraszyłam się wokalisty-aktora, który wcielił się tam w postać Króla Goblinów, Jaretha. Tak zostało mi na kilka lat i nawet fascynacja Bowie'em Christiane F., narratorki "My, dzieci z dworca ZOO" nie do końca mnie przekonywała. Po latach strach poszedł w niepamięć i dziś z przyjemnością słucham hitów tego nietuzinkowego rockmana. A takie single jak "Blackstar" pozwalają mi zrozumieć dlaczego nie należy się go bać, a podziwiać jego muzykę.

REKLAMA

Blackstar to kawałek totalny, a teledysk podwaja tylko jego znakomitość. Jest mrocznie, dziwnie, strasznie. Prawie tak, jak wtedy, gdy oglądałam "Labirynt". Dziś już się jednak nie boję, jestem zachwycona. Te dziesięć minut mogłabym słuchać w kółko i w kółko, bo Bowie się nie starzeje. A na pewno nie jego muzyka. Jeżeli jego nowa płyta będzie w połowie tak dobra, jak Blackstar, to będziemy mieć - nie pierwszy raz zresztą w jego przypadku - do czynienia z dziełem muzycznym najwyższych lotów. Tak, jak bohaterowie teledysku, tak i ja wpadam w trans, słuchając Blackstar.

Premiera nowego krążka muzyka została zapowiedziana na 8 stycznia 2016 roku. To właśnie w tym dniu artysta obchodzić będzie swoje 69 urodziny. "Blackstar" ma być 25. albumem w karierze Davida Bowiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA