REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Blade Runner 2036: Nexus Dawn - krótkometrażowy film trafił na YouTube'a

Nie trzeba czekać do premiery Blade Runner 2049, żeby zatopić się w futurystycznej wizji świata replikantów. Blade Runner 2036: Nexus Dawn to pierwszy z trzech filmów krótkometrażowych, które nastroją widzów przed nadchodzącą produkcją.

30.08.2017
17:26
blade runner 2036 nexus dawn jared leto
REKLAMA
REKLAMA

Blade Runner to klasyka kina science-fiction. Opowieść Ridleya Scotta o tytułowym łowcy androidów jest jednym z najlepszych cyberpunkowych obrazów w historii kina. Mam mieszane uczucia w związku z kontynuacją, która powstaje po kilkudziesięciu latach od powstania bazującego na powieści Philipa K. Dicka oryginału.

Warner Bros. chce przekonać widzów, by dali szansę nowej produkcji trzema krótkometrażowymi filmami osadzonymi w uniwersum Blade Runner.

Pojawił się właśnie pierwszy taki materiał zatytułowany Blade Runner 2036: Nexus Dawn. Jak wskazuje nazwa, został osadzony fabularnie na 13 lat przed nowym filmem, a zarazem 17 po zakończeniu pierwszej części. Widzowie mogą poznać w nim postać graną przez Jareda Leto. Wiele wskazuje na to, że będzie on głównym antagonistą.

Kilka lat po wydarzeniach z pierwszego filmu Scotta replikanci, czyli przypominające ludzi roboty obdarzone świadomością, zostały usunięte z życia publicznego. Zakazano produkcji kolejnych modeli androidów z serii Nexus, bo uznano ją za wadliwą.

Niander Wallace, w którego wciela się Jared Leto w filmie Blade Runner 2049, chce powrócić do produkcji replikantów w Blade Runner 2036: Nexus Dawn.

Wallace próbuje przekonać grupę trzymającą władzę, by pozwolili mu wznowić produkcję androidów. Rozpoczyna ze swoimi rozmówcami filozoficzną dysputę na temat życia i demonstruje oddanie jego asystenta-replikanta z linii Nexus 9. Jego kreacje mają być znacznie lepsze niż te budowane przez Eldona Tyrella.

REKLAMA

Jak można się domyślić ze zwiastunów Blade Runner 2049, udaje się mu przekonać rozmówców, a replikanci wracają w nowej formie. Rozmowę Wallace'a z decydentami, w formie krótkiego filmu Blade Runner 2036: Nexus Dawn, nakręcił Luke Scott, czyli syn Ridleya Scotta - twórcy pierwszego Blade Runnera.

Blade Runner 2036: Nexus Dawn można zobaczyć w serwisie YouTube na kanale serwisu Collider. Oprócz tego przed premierą Blade Runner 2049 wyemitowane zostaną jeszcze dwa krótkometrażowe filmy. Utrzymane będą w podobnym klimacie i zdradzą nam nieco informacji na temat dalszych losów tego uniwersum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA