REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Wiedźmy” można oglądać w „Pętli”. Sprawdzamy najciekawsze nowości Blu-ray maja

Wiedźmy, pętla czasowa, chińska fantastyka - dzięki nowościom Blu-ray z minionego miesiąca możecie się przenieść do wielu odległych i nieistniejących światów. I to nawet nie ruszając się z domu.

03.06.2021
11:00
wiedźmy blu ray premiery maj 2021
REKLAMA

Nie zapominamy też, że jakiś czas temu na rynku pojawiło się wznowienie wydań filmów oscarowych i superbohaterskich. Jeśli więc jeszcze nie macie w swojej kolekcji „Avatara”, „Logana” czy „Deadpoola 2” to najwyższy czas to zmienić.

REKLAMA

Najciekawsze nowości Blu-ray – maj 2021 roku

„Wiedźmy” cichaczem weszły do naszego kraju i nie zdobyły rozgłosu na jaki zasługiwały. Po obu stronach kamery znajdziemy przecież mnóstwo głośnych nazwisk. Tę opowieść Roalda Dahla na ekran przeniósł w końcu najpilniejszy uczeń Stevena Spielberga - Robert Zemeckis. W filmie wystąpili natomiast m.in. Anne Hathaway i Octavia Spencer. To oni sprawili, że znana nam dobrze historia (chociażby z adaptacji z 1990 roku) ożyła i nabrała świeżości. Dzięki wydaniu produkcji na Blu-ray od Galapagos możecie zajrzeć za jej kulisy i zobaczyć jak powstawała cała obecna w niej magia. A na rozluźnienie po seansie obejrzycie też gagi z planu i niewykorzystane sceny.

Pętla

Nie, nie chodzi w tym wypadku o niezbyt udany film Patryka Vegi. Koreańska „Pętla” to jeden z najciekawszych przykładów wykorzystania motywu pętli czasowej ostatnich lat. Mamy tutaj dwóch bohaterów, którzy próbują odkryć dlaczego bez przerwy przyszło im przeżywać najgorszy dzień swojego życia. Nie ma tu łatwych rozwiązań, a seans zostawi was wypompowanych emocjonalnie. A jak już go skończycie to dzięki dodatkom na wydaniu Blu-ray możecie zajrzeć za kulisy produkcji.

Wielki mur

Matt Damon w chińskim blockbusterze. Hollywoodzki gwiazdor wciela się tutaj w wojownika, który utykając w labiryncie Wielkiego Muru musi stawić czoła krwiożerczym bestiom. Dynamiczna akcja, ciekawa historia i efekty specjalne nie pozwolą wam oderwać się od ekranu. Dzięki dodatkom natomiast będziecie mogli się dowiedzieć jak ten cudowny świat przedstawiony został powołany do życia.

Na zachodzie bez zmian

Trochę klasyki. Dzięki nowemu wydaniu ten film zabierze was w immersyjną podróż na front I wojny światowej. Niemieccy żołnierze walczą o przeżycie w okopach i odkrywają, że nie ma to nic wspólnego z pięknymi, znanymi wszystkim opowieściach o patriotyzmie. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej ponadczasowej produkcji, to właśnie nadeszła idealna okazja, aby nadrobić zaległości.

Wydania Blu-ray, które wciąż warto nabyć

Warto pamiętać, że Galapagos postanowił wznowić wydania uznanych przez widzów i krytyków filmów superbohaterskich oraz oscarowych. Dlatego jeśli poniższych produkcji nie macie jeszcze w swojej kolekcji, to najwyższy czas to zmienić.

Już teraz we własnym domu możecie wejść do świata powołanego do życia przez Jamesa Camerona. Odwiedziny Pandory w jak najlepszej jakości, to rzecz zdecydowanie warta doświadczenia.

Ad Astra

Brad Pitt podróżuje przez kosmos w poszukiwaniu swojego ojca, a w rzeczywistości genezy swoich toksycznych zachowań. Film Jamesa Graya to niezwykła fantastyczna przygoda, podlana interesującym przesłaniem. Dzięki dodatkom, które trafiły na płytę możecie posłuchać komentarza reżysera, a także obejrzeć mnóstwo reportaży dotyczących filmu.

Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri

To film pełnometrażowy, ale poraża złożonością świata przedstawionego niczym najlepsze, nowoczesne seriale. Mnóstwo wątków i postaci sprawia, że narracja jest żywa i dynamiczna, przez co w fabule bardzo łatwo się zatracić. Dodatki umieszczone na płycie pozwolą wam natomiast zajrzeć za kulisy tej wyjątkowej produkcji.

Deadpool 2

Ten, kto powiedział, że kontynuacje zawsze są gorsze od pierwszych części, z pewnością nie miał do czynienia z dwójką „Deadpoola”. Wygadany najemnik powrócił w świetnej formie. Znowu rzuca żartami na lewo i prawo, jednocześnie pakując się w kłopoty i dekonstruując narracje superbohaterskie. I jak już was brzuch rozboli od prezentowanych żartów to możecie zajrzeć do materiałów dodatkowych, aby pośmiać się jeszcze trochę.

Logan

REKLAMA

Totalnie zmieniamy klimat, choć pozostajemy w uniwersum X-Menów. „Logan” to pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine'a. I to jakie. Skłamie ten kto powie, że na koniec nie uronił łezki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA