REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Hans Zimmer i Radiohead wspólnie nagrają utwór do epickiego serialu BBC

Blue Planet II, przyrodnicza superprodukcja od BBC, będzie jednym z ciekawszych wydarzeń telewizyjnych tego roku. Po części, również i muzycznych, dzięki współpracy dwóch znanych kompozytorów.

15.09.2017
15:40
Blue Planet II Hans Zimmer Radiohead
REKLAMA
REKLAMA

Utwór, o którym mowa, będzie nosił tytuł (ocean) bloom i będzie przeróbką piosenki Bloom od Radiohead, która znajduje się na wydanym w 2011 roku albumie "The King of Limbs". Wspólne dzieło będzie stanowiło główny motyw muzyczny serialu Blue Planet II, który będzie kontynuacją Błękitnej planety. A więc jednej z najpiękniej zrealizowanych superprodukcji przyrodniczej autorstwa BBC.

Utwór nie będzie prostym remiksem. Thom Yorke, wokalista Radiohead, nagra na jego potrzeby swój wokal zupełnie od nowa. Nietrudno się domyślić, że będzie też zupełnie nowa aranżacja. Yorke zapowiedział, że odda projektowi swoje serce. Z bardzo prostej przyczyny.

Utwór Radiohead – Bloom był bezpośrednio inspirowany Błękitną planetą.

Kawałek, jak to ujmuje Yorke, zatoczy więc pełen okrąg, ilustrując obrazy podobne do tych, które służyły za natchnienie do jego skomponowania. Chwali też bardzo współpracę z Zimmerem, odnotowując wielką otwartość tego kompozytora, jeśli chodzi o mieszanie różnych gatunków muzycznych.

Zimmer nie aranżuje muzyki do Blue Planet II samodzielnie. Pracują z nim Jacob Shea i Dave Fleming z grupy kompozytorskiej Bleeding Fingers Music.

Blue Planet II pojawi się również i w Polsce.

BBC nie zamierza ograniczać dostępności wyłącznie do swojej platformy. Podobnie jak w przypadku innych seriali, takich jak niedawno wydana Planeta Ziemia II, Blue Planet II będzie dostępny w wybranych usługach VoD, na płytach DVD i Blu-ray. Miejmy tylko nadzieję, że w ostatnim przypadku dostaniemy tym razem wersję w wysokiej jakości, a nie przeznaczony na polski rynek paskudny ochłap.

REKLAMA

Na sam koniec, chwila przerwy. Oto Radiohead i Bloom:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA