REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bogumiła Wander bohaterką filmu. Powstaje produkcja o legendarnej prezenterce

Bogumiła Wander to jedna z najważniejszych osobowości w historii Telewizji Polskiej. Teraz dziennikarka ma szansę wrócić do świadomości widzów. W planach jest film o życiu Wander i Krzysztofa Baranowskiego.

05.07.2018
13:04
Bogumiła Wander film
REKLAMA
REKLAMA

Była jedną z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek telewizyjnych minionej epoki. Uważana za najpiękniejszą ekranową osobowość doby PRL, zyskała sympatię widzów dzięki swoim manierom i świetnej dykcji. Dzięki przetrwaniu zmian systemowych i zawirowań politycznych nazywano ją niezniszczalną. Do tego niepowtarzalny, samodzielnie stworzony styl, dzięki któremu uznawano ją za wyznacznik mody.

Bogumiła Wander to istna ikona polskiej telewizji.

Mimo to wielu współczesnych widzów może jej nie kojarzyć. Dziennikarka odeszła z TVP w 2002 r. Od tamtego czasu jej gwiazda mocno przygasła, a większość doniesień na temat prezenterki pochodzi z portali plotkarskich. Teraz może się to zmienić, bo pojawił się pomysł nakręcenia filmu o Bogumile Wander.

Głównym tematem produkcji nie ma być jednak kariera dziennikarki, a historia jej romansu z Krzysztofem Baranowskim. Para poznała się jeszcze w latach 70., gdy oboje byli w związkach małżeńskich. Według wielu zainteresowanych ta historia jest świetnym scenariuszem na film. Taki pomysł już jakiś czas temu miał przedstawić znajomy Baranowskiego, reżyser Kryspin Pluta. Słynny żeglarz miał być niechętny tej idei, ale ostatecznie zgodził się na sfilmowanie ich dziejów. Niedawno ukazała się jego książka Spowiedź kapitana, w której podróżnik opisuje m.in. kulisy związku z Bogumiłą.

Pluta wystąpił już o dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jednak środki okazały się niewystarczające. Zdjęcia do projektu mają powstawać za granicą, co oznacza wysokie koszty produkcji. Wsparcia dla projektu ma szukać także Marek Żołędziowski, syn Wander z pierwszego małżeństwa.

W słynną dziennikarkę ma wcielić się Joanna Moro.

REKLAMA

Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez twórców filmu. Moro znana jest widzom przede wszystkim jako tytułowa bohaterka z serialu Anna German. Tajemnica białego anioła. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się startu produkcji, nie mówiąc nawet o samej dacie premiery.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu Wikipedia. Autorem jest użytkownik Ja Fryta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA