REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Pięć książek, które doczekały się adaptacji filmowych kupisz tanio na BookRage'u

BookRage to świetna okazja, by kupić tanio kilka książek na raz. Tematem obecnej odsłony są ekranizacje.

04.07.2017
12:19
adaptacje na bookrage'u
REKLAMA
REKLAMA

Na stronie BookRage pojawił się kolejny pakiet książek. Tym razem możemy kupić papierowe edycje tytułów, które doczekały się ekranizacji. Lista jest zróżnicowana. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W chwili pisania tekstu pakiet pięciu książek kosztował 51 złotych plus 15 złotych za przesyłkę.

Oscarowe hity na BookRage

Zestawienie otwiera powieść "Zdrajca w naszym typie" mistrza literatury szpiegowskiej, Johna Le Carre'a. To kolejna powieść tego autora, która doczekała się filmowej adaptacji. Najsłynniejszą z nich jest doskonały "Szpieg" z Garym Oldmanem w roli głównej. "Zdrajca w naszym typie" to opowieść o małżeństwie, które wplątało się w śmiertelną rozgrywkę z służbami specjalnymi. W ekranizacji wystąpił Ewan McGregor i Naomie Harris.

Drugą powieść rozsławił film "Zjawa". Autorem literackiego pierwowzoru jest Michael Punke. Kinowy obraz przeszedł do historii za sprawą trzech osób: Leonardo DiCaprio, który doczekał się wreszcie Oscara, reżysera, Alejandro Gonzáleza Iñárritu oraz operatora Emmanuela Lubezkiego. Wszyscy trzej triumfowali podczas gali rozdania statuetek w 2016 roku.

 class="wp-image-88736"

"Wielki Szort" to kolejna "oscarowa" książka. Opowiada o kulisach kryzysu finansowego w 2008 roku. Ekranizację wyreżyserował  Adam McKay, a w roli głównej zobaczyliśmy Christiana Bale'a. Film zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Czwarta pozycja w tej edycji Bookrage'a to następna powieść Johna Le Carre'a. Tym razem jest to mniej znana książka "Nocny recepcjonista". Opowiada historię tytułowego recepcjonisty pracującego w hotelu w Zurychu. W tle znajdziemy handel bronią i szpiegowskie gry. Co ciekawe, serial powstały na motywach powieści został osadzony w Kairze. Wystąpili w nim m.in. Tom Hiddleston i Hugh Laurie.

REKLAMA

BookRage'ową ofertę zamyka powieść "Powtórnie narodzony" Margaret Mazzantini. To historia kobiety samotnie wychowującej syna, która wraca do Sarajewa, by zmierzyć się z przeszłością. Film o tym samym tytule trafił do kin w 2012 r. W roli głównej wystąpiła Penelope Cruz.

Oferta BookRage Ekranizacje dostępna będzie do 31 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA