REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

BookRage - polska fantastyka 'co łaska'

Idea bundli  i „zbiorczych zakupów” zatacza coraz szerszy krąg tematyczny. Tym razem czyni to na rodzimym gruncie, obejmując rynek e-booków na poletku science-fiction. Przyświeca temu ponadto warta uwagi inicjatywa.

01.03.2013
7:46
BookRage - polska fantastyka 'co łaska'
REKLAMA
REKLAMA

Wzorem Humble Bundle, Book Rage oferuje zakup zestawu e-booków za cenę, którą sami uznamy za wystarczającą. Akcja wystartowała wczoraj i trwać będzie jeszcze przez 12 dni. Na pakiet składa się 5 tytułów,  autorstwa mniej i bardziej znanych nazwisk „trudniących się” w gatunku fantastyki:

  • Demon ruchu + pozostałe opowiadania Stefana Grabińskiego. Najlepszą rekomendacją wydaje się przyrównanie dokonań autora do dzieł Poe’a i Lovecrafta.
  • Dyskoteka w krematorium – dwie mikropowieści (tytułowa + prawy, lewy, złamany ) Dawida Kaina. Proza opierająca się o dość pikantną mieszankę groteski, wulgaryzmów i erotyki. Wszystko to przyprawione czarnym humorem.
  • 13 anioł Anny Kańtoch – mroczne science-fiction z apokaliptycznym zacięciem.
  • Wigilijne psy Łukasza Orbitowskiego – 9 opowiadań grozy, których miejscem akcji są rodzime, „szemrane” okolice blokowisk i podmiejskich spelun.
  • Randka z homo sapiens – kolejny zbiór sześciu opowiadań Andrzeja Zimniaka. Tematyczny miszmasz z naciskiem na nowsze teksty autora.
  • Wisienką na torcie jest Science-Fiction  Jacka Dukaja, które również znajdziemy w pakiecie, o ile pozostawiona przez nas kwota przekroczy aktualną średnią wpłat (na chwilę obecną 24,6 zł).

Wspomniane wyżej tytuły możemy pobrać w formacie ePub i Mobi, w przygotowaniu jest także format PDF. Przy całej dowolności w ilości funduszy, które chcemy przeznaczyć – możemy zdecydować jaka część środków ma zostać przeznaczona dla samych autorów, przedsięwzięcia BookRage czy w końcu Fundacji Nowoczesna Polska:

REKLAMA

Fundacja Nowoczesna Polska walczy o konstytucyjną "wolność korzystania z dóbr kultury" (art. 73 Konstytucji RP). Nowoczesna Polska rozwija bibliotekę internetową Wolne Lektury udostępniającą za darmo ponad 2000 książek i audiobooków, uruchomiła systemowe kursy i zasoby dydaktyczne Edukacji Medialnej oraz prowadzi kampanię społeczną na rzecz praw obywatelskich w prawie autorskim Prawo Kultury.

Trudno kwestionować opłacalność przedsięwzięcia (zresztą niemal jakichkolwiek bundli), zwłaszcza, że całości towarzyszą istotne cele. W niecałą dobę od uruchomienia akcji, sprzedano ponad 600 zestawów, a „średni rachunek” kształtuje się w okolicach 24,6 zł. Wiecie co z tym zrobić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA