REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Underdog” miażdży polski box office i rusza na podbój światowych kin

Polskie kino coraz śmielej zagląda na zagraniczne rynki. „Underdog” to kolejny po głośnym „Klerze” film w ciągu kilku miesięcy, który zaliczył świetny weekend premiery i planuje ekspansję na światowe rynki.

16.01.2019
12:33
box office Underdog
REKLAMA
REKLAMA

Według polskiego box office „Underdog” obejrzało w zeszły weekend aż 285 tys. widzów w całym kraju. Pierwszy polski film opowiadający o środowisku MMA zaliczył tym samym najlepsze otwarcie filmu sportowego w styczniu w krajowych kinach. Wyprzedził także szereg produkcji zagranicznych o podobnej tematyce, w tym „Creed” czy głośny film Clinta Eastwooda „Za wszelką cenę”.

„Underdog” to film opowiadający o zawodniku MMA, Borysie „Kosie” Kosińskim. Będąc u szczytu formy popełnia jeden błąd podczas walki ze swoim największym rywalem, Deni Takaevem. Ta pomyłka kosztuje Kosińskego karierę, a w konsekwencji wszystko, co miało do tej pory dla niego znaczenie. Aby na nowo ułożyć sobie życie, zawodnik będzie musiał stawić czoła wielu przeciwnościom.

„Underdog” to pod wieloma względami debiutancka produkcja.

Pierwszy polski film opowiadający historię wprost ze środowiska MMA to także debiut reżyserski Macieja Kawulskiego, założyciela federacji KSW. Kawulski osiągnął tą produkcją jak do tej pory najlepszy wynik w box office spośród debiutujących twórców. W obrazie zobaczymy w rolach głównych Eryka Lubosa i Mameda Khalidowa. Khalidow w rzeczywistości jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników MMA. Rola w „Underdogu” to także dla niego nowe doświadczenie. Na ekranach obok wymienionych dwóch aktorów pojawią się m.in. Aleksanda Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek. Producentami filmu są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, czyli EKIPA SP. z o.o., którzy także debiutowali w tej roli.

Wyniki box office to nie wszystko. „Underdog” powędruje także poza granice Polski.

REKLAMA

Świetne przyjęcie obrazu w Polsce to nie koniec dobrych wiadomości dla „Underdoga”. Film ma teraz ambitne plany podbicia zagranicznych rynków kinowych. Premierę produkcji przewiduje się obecnie w takich krajach jak Belgia, Luksemburg, Holandia, Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Irlandia, czy Stany Zjednoczone i Kanada.

„Underdog” trafił do polskich kin 11 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA