REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

O czym może opowiedzieć film „Breaking Bad”? Przypominamy wątki z serialu, które nie doczekały się finału

„Breaking Bad” doczeka się kontynuacji w postaci filmu. Przypominamy niedomknięte wątki z serialu, które AMC mogłoby poruszyć w nowej produkcji.

15.02.2019
19:54
breaking bad el camino
REKLAMA
REKLAMA

To już pewne, że „Breaking Bad” wróci na ekrany w formie filmu. Po pięciu latach od zakończenia emisji oraz po pięciu sezonach prequela/spin-offa w postaci „Better Call Saul”, AMC opowie nową historię w uwielbianym przez fanów uniwersum.

Oczywiście to prawda, że ten sequel serialu „Breaking Bad” wcale nie musiał powstać.

Opowieść skończyła się przecież w świetny sposób, a historia głównego bohatera została domknięta. Heisenberg poszedł do piachu, ale przed śmiercią swoje sprawy zdążył uporządkować. O tym, co stało się z prawnikiem Waltera, mówią nam z kolei początkowe i końcowe sceny z kolejnych sezonów „Better Call Saul”. Dalsze losy pozostałych postaci możemy sobie wyobrazić.

Vince Gilligan chce nam jednak o nich opowiedzieć sam. Postanowiłem więc sprawdzić, które zarysowane uprzednio wątki film „Breaking Bad” mógłby ponownie poruszyć.

Jakie były dalsze losy rodziny White’ów?

breaking bad  class="wp-image-254236"

W finałowym sezonie „Breaking Bad” główny bohater spotkał się po raz ostatni z żoną i w pewnym sensie się z nią pogodził. Zadzwonił też po raz ostatni do syna, który wykrzyczał mu do słuchawki, że nie chce go znać, czym Walter Senior był zdruzgotany i co trapiło go do końca jego dni.

Zadbał za to, by pieniądze, które zarobił na przestępczej działalności, trafiły do jego dzieci. Serial dał nam też odpowiedź na pytanie, jak wyglądało życie rodziny Heisenberga po odkryciu jego tajemnicy. Klepali biedę - nie chcieli, a wręcz nie mogli przyjąć pieniędzy Waltera - ale jakoś sobie poradzili.

Nie wiemy jednak jak wyglądał pogrzeb i czy śmierć Waltera dała jego bliskim ukojenie, czy wręcz przeciwnie. Skyler, Walter Jr. i Marie z pewnością mogliby wrócić w filmie, ale najlepiej tylko w małym cameo. Nie chciałbym, by scenariusz skupiał się akurat na nich.

Na kogo wyrośnie córka Waltera?

holly white breaking bad class="wp-image-254281"

Wiemy, że film „Breaking Bad” będzie sequelem, ale nie mamy informacji na temat tego, ile będzie go dzielić fabularnie od ostatniego odcinka serialu. Jeśli będzie to bezpośrednia kontynuacja, to Holly White nadal będzie niemowlakiem, ale jeśli nie, to niemowlę przecież dorośnie.

Otwartym pozostaje też pytanie, czy młoda White’ówna kiedykolwiek dowie się o grzechach swojego ojca, czy też matka, brat i ciotka ukryją przed nią tę wiedzę. Film odpowiedzi na to pytanie dawać nie musi, ale mógłby przynajmniej zasugerować, co czeka Holly w przyszłości.

Kto zaopiekował się Brockiem?

brock breaking bad class="wp-image-254275"

Holly nie jest jedynym dzieckiem, którego dalsze losy są niepewne. Nierozwiązana pozostaje kwestia Brocka. Jego matka, Andrea, została zabita, by pokazać Jesse’emu, gdzie jego miejsce. Nie dostaliśmy jednak żadnej informacji o tym, kto się nim zajął. Miał jakąś dalszą rodzinę? Trafił do domu dziecka?

Może się okazać, że Jesse po ucieczce postara się zaopiekować młodzieńcem. Z drugiej strony Brock, gdy już dorośnie, może się dowiedzieć, czemu zginęła jego matka i jako dorosły człowiek odszukać Pinkmana i się na nim zemścić. Mógłby zostać nawet głównym bohaterem.

Gdzie jest teraz Huell?

huell breaking bad class="wp-image-254278"

Huell nie był nigdy w centrum uniwersum „Breaking Bad”. Pomocnik prawnika Waltera White’a pojawił się zresztą w „Better Call Saul” z większą rolą niż w oryginalnym serialu. Tak jak jednak dowiedzieliśmy się, w jaki sposób związał swoje losy z głównymi bohaterami obu produkcji, tak nie wiemy, jak na tym wyszedł.

Po raz ostatni Huell był przesłuchiwany przez Hanka i Gomeza, którzy polecili mu nie wychodzić z pokoju i… raczej nikt po niego nie wrócił. No ale skoro w „Grze o tron” po kilku latach spędzonych na łódce wrócił Gendry, to i w filmowym „Breaking Bad” po kilku latach Huell mógłby wyjść na świeże powietrze.

Co się stało z resztą brudnych pieniędzy?

breaking bad class="wp-image-254251"

Heisenbergowi udało się uratować część swoich funduszy i przekazać je w pokrętny sposób dzieciom. Większość szmalu mu jednak ukradziono. Zabił też ostatnich ludzi, którzy wiedzieli, gdzie zakopano beczki z gotówką. Widzę tutaj spory potencjał na opowieść a la „Fargo”.

Niewykluczone, że pieniędzy zacznie poszukiwać korporacja Madrigal. Co prawda Lydia została pod koniec serialu zamordowana, ale gdzieś w świecie są jej tajemniczy mocodawcy. Możliwe, że takowi pojawią się w filmie.

Czy organy ścigania zrekonstruują ostatnie chwile życia Waltera?

 class="wp-image-254212"

Heisenberg został zdemaskowany na długo przed końcem serialu. Policja nigdy go jednak nie pochwyciła. Umarł w samotności po wyeliminowaniu swoich wrogów. W jednej z ostatnich scen na miejsce strzelaniny z jego udziałem przyjechali funkcjonariusze, którzy znaleźli jego ciało.

Nie wiemy jednak, czy policji udało się odtworzyć ostatnie chwile życia Walta, czy też pozostaną one w tym świecie tajemnicą. Film mógłby ten wątek poruszyć. W jednej ze scen w tle mógłby pojawić się urywek programu informacyjnego, w którym przedstawiciel DEA podsumowywałby na konferencji śledztwo.

Co dalej zrobi Jesse Pinkman?

 class="wp-image-254227"
REKLAMA

AMC szykuje kontynuację, a ponieważ Walter White nie żyje, to Bryan Cranston może wrócić jedynie we flashbackach. Głównym bohaterem filmu ma zostać w tym układzie Jesse Pinkman, który pod koniec serialu uszedł z życiem. Odjechał pod osłoną nocy w stronę metaforycznego zachodzącego słońca.

Do tej pory widzowie musieli sami interpretować to zakończenie, ale film „Breaking Bad” da nam odpowiedź na pytanie, gdzie się udał Jesse. Zgarnięto go, czy sam pojechał oddać się w ręce policji? A może zaszył się w jakiejś ciemnej norze? Tego dowiemy się dopiero, gdy film „Breaking Bad” trafi na Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA