REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Muzyka

Brodka promuje serial Rojst od Showmaksa. Zobacz teledysk do utworu Wszystko, czego dziś chcę

Już niedługo Showmax zaprezentuje swój oryginalny serial Rojst. Serwis promuje ten tytuł teledyskiem do piosenki Wszystko, czego dziś chcę. Nową wersję przeboju wykonują Brodka oraz A_GIM.

27.07.2018
11:17
Brodka Wszystko, czego dziś chcę Rojst
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko, czego dziś chcę/pamiętaj o tym/polecieć chcę/tam i z powrotem/z ramion twych wprost do nieba - nieco starsi czytelnicy z pewnością kojarzą ten tekst. Utwór Izabeli Trojanowskiej należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych piosenek lat 80. Przebój sprzed kilku dekad doczekał się nowej wersji.

Brodka i A_GIM nagrali utwór na potrzeby serwisu Showmax.

Ich wersja nie przypomina jednak żywiołowej i skocznej piosenki Trojanowskiej. Nagranie jest dużo wolniejsze i emanuje swoistym mrokiem. Całość nie porywa do zabawy i dzikich pląsów, a raczej hipnotyzuje i zmusza do somnambulicznego tańca. Widzimy to zresztą w opublikowanym klipie, który przywołuje klimat nocnego klubu z okresu późnego PRL-u. Reżyserem teledysku jest Michał Marczak, twórca Wszystkich nieprzespanych nocy oraz filmu dokumentalnego Fuck for Forest. Marczak współpracował także z zespołem Radiohead przy tworzeniu klipu do I promise.

Dobór scenerii nie jest przypadkowy, bo teledysk promuje Rojst, czyli nowy oryginalny serial Showmaksa.

Produkcja opowie historię dwóch dziennikarzy z lat 80., pracujących w małym miasteczku gdzieś w południowo-zachodniej Polsce. Witold Wanycz od lat pracuje w lokalnej gazecie, w której zatrudnienie otrzymuje także Piotr Zarzycki – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Obaj przyglądają się makabrycznym zbrodniom, które miały miejsce w okolicy. Najpierw zamordowani zostają komunistyczny działacz oraz prostytutka, a następnie samobójstwo popełnia para nastolatków. Zarzycki samodzielnie próbuje rozwikłać zagadkę, przez co cały czas zapada się głębiej w tytułowy rojst, czyli bagno.

REKLAMA

Całość ma mieć mroczny i duszny klimat PRL-owskiej prowincji, czego przedsmak dostajemy w teledysku do Wszystko, czego dziś chcę. W klipie pojawiają się zresztą aktorzy, których zobaczymy na ekranie. Widzimy głównych bohaterów serialu – Wanycza (Andrzej Seweryn) oraz Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik), a także postacie grane przez Zofię Wichłacz i Agnieszkę Żulewską. Materiał zawiera także kilka ujęć Piotra Fronczewskiego, który wcielił się w kierownika Hotelu Centrum, ważnego miejsca dla fabuły Rojstu. Ponadto w produkcji zobaczymy także Ireneusza Czopa, Magdalenę Walach czy Wojciecha Machnickiego.

Showmax zaplanował premierę serialu na 19 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA