REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowa płyta Bruce'a Springsteena to najlepsze, czego możecie dziś posłuchać

Pomimo, że album „Letter to You” przepełniony jest melancholią i słodko-gorzkimi refleksjami, niesie on ze sobą potężną dawkę spokoju i mądrości.

23.10.2020
19:42
bruce springsteen letter to you
REKLAMA
REKLAMA

O dziwo nie są to bardzo świeże kawałki – materiał nagrywano pod koniec zeszłego roku, w studiu Springsteena, trwało to ledwie pięć dni. Boss do nagrań zaprosił swoich starych kompanów, E Street Band. Ostatnio w tym składzie nagrywali na albumie „High Hopes” z 2014 roku. Na nowej płycie znalazły się trzy utwory napisane w latach 70., w tym gospelowy „If I Was the Priest”. Mimo, że „Letter to You” to album utkany z kawałków nagranych w zeszłym roku, dzięki swojej uniwersalności właśnie teraz brzmi niewiarygodnie aktualnie i przy okazji krzepiąco.

„Letter to You”, 20. album w dyskografii Springsteena, następca dobrze przyjętego „Western Stars” z zeszłego roku, od pierwszych zapowiedzi zdawał się być materiałem znacznie bardziej nostalgicznym i w pewnym sensie rozliczeniowym, niż poprzednik. Springsteen jakiś czas temu pożegnał swojego przyjaciela z młodzieńczego zespołu, o czym opowiedział piosenką „Last Man Standing”. Muzyk odnotowuje, że jest jednym z ostatnich na polu bitwy.

„I'm the last man standing now” – śpiewa o sobie Springsteen.

Jednym z najważniejszych tematów podejmowanych przez Springsteena na nowym albumie jest przyjaźń. „Bracie i siostro, gdziekolwiek jesteście, spotkamy się w domu tysiąca gitar” – śpiewa w House of a Thousand Guitars. Pomimo melancholijnego nastroju, Springsteen nie ściga się z duchami przeszłości. Raczej patrzy w przyszłość w pełni pogodzony z tym, co niesie czas. Jak sam zresztą opowiadał o nowym materiale:

To moja pierwsza płyta, której tematem jest sama muzyka. Muzyka popularna. Płyta opowiada o byciu w zespole rockowym na przestrzeni lat. To także bezpośrednia rozmowa między mną a moimi fanami na poziomie, którego oczekiwali przez lata.

Posłuchaj „Letter To You":

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA