REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Budka Suflera kończy działalność. Przypominamy największe przeboje

Wczoraj wieczorem media obiegła informacja o zakończeniu działalności przez istniejącą od 1974 roku Budka Suflera. Choć na oficjalnej stronie internetowej nie ma jeszcze potwierdzenia tej nowiny, wydaje się, że to prawda i po 40 latach zespół zniknie ze sceny. 

21.01.2014
21:33
Budka Suflera kończy działalność. Przypominamy największe przeboje
REKLAMA

Źródłem tej wiadomości jest tygodnik Twoje Imperium, który przytacza wypowiedź Krzysztofa Cugowskiego o planowanym zakończeniu działalności w tym roku. Twoje Imperium nie jest być może najbardziej wiarygodnym medium, ale w rozmowie z WP.pl rewelacje te potwierdził kompozytor Budki, Romuald Lipko. Wszystkie związane z tym szczegóły mają się znaleźć w specjalnym oświadczeniu zespołu. Wiadomo na razie tylko tyle, że wszystkie zaplanowane na rok 2014 koncerty odbędą się zgodnie z harmonogramem i stanowić będą trasę pożegnalną.

Budka Suflera założona została w Lublinie przez Cugowskiego oraz Lipkę i jest najdłużej bez przerwy działającym polskim zespołem rockowym. Jej największe przeboje zna dziś chyba każdy. "Sen o Dolinie", "Jolka, Jolka", "Za ostatni grosz", "Jest taki samotny dom", "Noc komety", "Bal wszystkich świętych"... Wymieniać można by długo. Ale lepiej będzie chyba po prostu ich posłuchać, po raz kolejny. Piękna, sentymentalna podróż muzyczna.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA