REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Daredevil ma nowego śmiertelnego wroga. Sprawdzamy, kim jest Bullseye

Daredevil w 3. sezonie poświęconej sobie produkcji zmierzy się z nowym wrogiem. Jest nim Bullseye, czyli szalony strzelec wyborowy. Sprawdzamy, jaka była jego historia w komiksach.

22.10.2018
20:55
bullseye daredevil 3 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Co prawda tym prawdziwym nemezis Matta Murdocka jest Wilson Fisk, ale w 3. sezonie Daredevila pojawił się jeszcze jeden złoczyńca znany z komiksów Marvela. Bullseye, bo takim pseudonimem posługuje się ta postać, przewijał się przez wiele serii poświęconych Diabłu z Hell’s Kitchen.

Kim jest Bullseye?

W komiksach jest bezwzględnym najemnikiem, który nigdy nie chybia. Jest w stanie zamienić w śmiercionośną broń każdy przedmiot - nawet taki jak karta do gry czy ołówek. W przeszłości odnosił sukcesy w baseballu, ale jego kariera legła w gruzach, gdy swoim celnym uderzeniem zabił pałkarza.

daredevil 3 sezon recenzja netflix class="wp-image-211115"

Bullseye, przedstawiający się jako Benjamin Poindexter albo Lester, zadebiutował na kartach komiksu Daredevil 131 z 1976 roku. Twórcami tej postaci są Marv Wolfman i John Romita Sr. Udało mu się pokonać Diabła z Hell’s Kitchen, ale Matt Murdock z kolejnego starcia wyszedł już obronną ręką.

Bullseye wraca do gry.

Niewiele brakowało, a Bullseye przepadłby w mrokach historii, ale antybohater pojawił się w komiksach ponownie za sprawą Franka Millera. Postanowił się zemścić na Murdocku w wydanych trzy lata później komiksach Daredevil 160 i 161. Udało mu się nawet porwać Czarną Wdowę, z którą Matta łączyło wtedy uczucie.

Po kolejnej porażce Bullseye powrócił już szybciej, bo po dwóch latach, w zeszycie Daredevil 169. Zdiagnozowano u niego guza mózgu, w wyniku czego widział we wszystkich ludziach dookoła swojego największego wroga. Wpadł w morderczy szał i zaczął zabijać kogo popadnie, ale znów został powstrzymany.

Kingpin dostrzegł w Bullseye’u potencjał.

Zabójca został później pracownikiem Wilsona Fiska, zaraz po tym, gdy ten stracił swoją żonę. Król zbrodni wpadł w szał i postanowił zrównać świat z ziemią. Bullseye z kolei przestał się patyczkować i zamordował Elektrę. Przeciął jej tętnicę szyjną kartą do gry i wbił w jej pierś jej własną broń.

daredevil 3 sezon recenzja netflix class="wp-image-211109"

Dzięki temu Bullseye nie tylko stał się prawą ręką Fiska, ale również zemścił się na Matcie Murdocku, który był w niej zakochany. Daredevil zareagował na to nie jak bohater, a jak zdewastowany kochanek: zrzucił Bullseye’a z dachu, łamiąc mu kręgosłup.

Na tym walka pomiędzy Bullseye’em i Daredevilem się nie skończyła.

Murdock odwiedził potem Bullseye’a w szpitalu, gdzie zagrał w nim w udawaną rosyjską ruletkę, przystawiając sparaliżowanemu oprawcy swojej ukochanej do skroni broń. Nie zabił go jednak, a Bullseye postanowił po raz kolejny dać się we znaki swojemu nemesis.

Gdy już wrócił do pełnej sprawności, znów zaczął mieszać w życiu Daredevila. Podczas realizacji jednego ze swoich zleceń dla Mysterio natknął się na Karen Page - bohaterkę, która przewijała się w komiksach o Daredevilu od samego początku. Również i ją zabił z zimną krwią.

Bullseye ze złoczyńcy miesiąca stał się jednym z największych utrapień Daredevila.

Obaj panowie starli się potem jeszcze nie raz, a Bullseye zaczął pojawiać się również w innych seriach komiksowych. Został m.in. członkiem grupy Thunderbolts pod wodzą Normana Osborna. Zmierzył się ze Spider-Manem, walczył ze Skrullami i został znów sparaliżowany przez American Eagle’a.

daredevil 3 sezon recenzja netflix class="wp-image-211115"

Oczywiście z trwałymi uszczerbkami na zdrowiu w komiksach jest tak, że wcale nie są trwałe, więc Bullseye znów stanął (dosłownie) na nogi. Jako członek Dark Avengers przeistoczył się w wynaturzoną wersję Hawkeye’a, czyli bohatera, który tak jak on nigdy nie chybia.

Niedługo potem Bullseye został zabity przez złą wersję Daredevila w komiksie Shadowland, ale to go nie powstrzymało. Na jego szczęście Lady Bullseye nakłoniła później Rękę do wskrzeszenia złoczyńcy. Po powrocie do świata żywych zabójca ponownie zaczął naprzykrzać się Daredevilowi…

Bullseye pojawił się w 3. sezonie serialu Daredevil.

Kingpin ponownie jest głównym wrogiem Matta Murdocka, ale nie jest jedynym złoczyńcą rodem z komiksów, z którym będzie musiał się zmierzyć główny bohater. Bullseye’a w 3. serii zagrał Wilson Bethel. Nie spodziewajcie się jednak, że zobaczycie go od razu w klasycznym kostiumie.

Na to przyjdzie - mam nadzieję - czas. Tak jak Daredevil w 2. sezonie był swoistym origin story Punishera (który potem dostał swój własny serial), tak w 3. serii to Bullseye uzupełnia barwną plejadę postaci. Niewykluczone, że również doczeka się produkcji poświęconej głównie sobie.

daredevil 3 sezon recenzja netflix class="wp-image-211112"

Pojawienie się Bullseye’a może zwiastować też śmierć kilku postaci w serialu Daredevil. W komiksach w końcu zabił dwie ważne kobiety w życiu Murdocka: Elektrę i Karen Page. Pierwsza z nich w serialu już raz umarła.

To zresztą nie pierwszy raz, gdy Bullseye pojawia się w aktorskiej adaptacji komiksów Marvela.

Podobnie jak Punisher, który przed erą Marvel Cinematic Universe pojawił się w kilku filmach sobie poświęconym, Bullseye został już raz sportretowany na ekranie. Był jednym z przeciwników - a jakże - Daredevila w filmie kinowym z 2003 roku.

REKLAMA

W tamtym obrazie Diabła z Hell’s Kitchen zagrał Ben Affleck. W wyborowego strzelca wcielił się z kolei Colin Farrell. Jego interpretacja Bullseye’a nie była jednak rolą, która specjalnie zapadała w pamięć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA