REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Całkiem prawdopodobne, że Black Widow dostanie własny film. Więcej obcisłych uniformów i mordobicia?

Natasha „Black Widow” Romanoff (Scarlett Johansson), jedyny żeński superbohater w filmowym uniwersum Marvela może dostać swoją historię do opowiedzenia w kolejnym filmie Marvel/Disney. Cieszyć się? No jasne, pytanie o sens tego przedsięwzięcia może być wyłącznie retoryczne. Im więcej filmów z superbohaterami na srebrnym ekranie tym lepiej.

13.02.2014
15:06
Black Widow dostanie własny film
REKLAMA

Nawet, jeśli głównym bohaterem filmu będzie „zwykły” człowiek, agent S.H.I.E.L.D. nie posiadający żadnych supermocy. Sukces takiej produkcji będzie tkwić w dwóch rzeczach – świetnym aktorze, który przyciąga przed ekran (przykład Iron Mana i Lokiego) oraz ciekawej historii stojącej za bohaterem. O te dwa elementy nie trzeba się martwić. Keving Feige (prezes Marvel Studios) w wywiadzie dla Total Film wyznał, że Captain America: The Winter Soldier dał Black Widow możliwość zagrania większej roli niż dotychczas, a skoro Feige tak mówi, to trzeba mu ufać. Natomiast Avengers: Age of Ultron rzuci światło na wątki biograficzne, co z kolei otwiera furtkę do osobnego filmu o agentce Romanoff.  A co do Johansson, to chyba nie trzeba zbyt wiele wyjaśniać…. Scarlett Johansson się po prostu świetnie ogląda na wielkim ekranie. Nie muszę poza tym dodawać, że chcemy więcej żeńskich ról z uniwersum Marvela, prawda?

REKLAMA
black widow hawkeye
REKLAMA

Nikt nie z Marvela nie twierdzi wprost, że film o Black Widow na 100% powstanie, ale po tonie wypowiedzi Feige’a można wywnioskować, że to całkiem prawdopodobne. W zasadzie, kto jak nie Johansson może udźwignąć ciężar żeńskiej komiksowej postaci (w obcisłym uniformie) w osobnym filmie? Poza tym zawsze można dorzucić Hawkeye’a (Jeremy Renner) do produkcji, jeśli chciałoby się podkręcić tempo. Tym samym, jeśli taki film by powstał, plan komiksowego podejścia Marvel/Disney byłby spełniony. Schemat „pojedynczy superbohater/grupa superbohaterów/pojedynczy superbohater” jak na razie sprawdza się świetnie. Wystarczy zatem czekać na informacje o filmie z Black Widow, a potem może na (kolejną) produkcję z Hulkiem?

black widow fight
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA