REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko Belfer. Canal+ przygotowuje dwa autorskie seriale

Bardzo podoba mi się ta moda na kręcenie materiałów wysokiej jakości przez płatne stacje telewizyjne. Przecież opłaty premium powinny oznaczać również treści premium. Na szczęście Canal+ nie rozczarowuje i już zapowiada dwa nowe seriale.

03.10.2017
17:19
Canal+ Kruk Nielegalni
REKLAMA
REKLAMA

Sztandarową produkcją Canal+ wydaje się być aktualnie Belfer. Serial okazał się na tyle dobry, że zdecydowano się nakręcić drugi, równie udany, sezon. Jednak nie samym  House of Cards Netflix żyje, więc i Canal+ inwestuje w kolejne produkcje. A teraz je oficjalnie zapowiedział.

Kruk. Szepty słychać po zmroku jest zapowiadany jako „mroczny kryminał”. Akcja będzie działa się na Podlasiu.

Mamy więc spodziewać się surowej, ostrej i nieprzewidywalnej scenerii. Serial zaczyna się, gdy w Białymstoku dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Rozwiązania sprawy podejmuje się Adam Kruk, inspektor z wydziału kryminalnego. Ze stolicy Podlasia, w której się wychował, trafił do Łodzi. Jak wynika z opisu serialu, nasz główny bohater zmierzy się nie tylko z zagadką porwania, ale i z własną przeszłością.

W roli tytułowej wystąpi Michał Żurawski (Dzikie róże), a obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza (Belfer), Katarzynę Wajdę (Jesteś bogiem), Andrzeja Zaborskiego (Róża) oraz Annę Nehrebecką (Chce się żyć). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca, autor Jestem mordercą i Chce się żyć. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu Kruk jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu Życie po życiu z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek (Po prostu przyjaźń), a za produkcję Piotr Dzięcioł (producent nagrodzonego Oscarem filmu Ida) oraz Łukasz Dzięcioł z Opus TV.

Nielegalni to sensacyjny serial szpiegowski. Choć nie spodziewajcie się klimatu ze świata Jamesa Bonda.

Będzie to adaptacja powieści Vincenta V. Severskiego. Serial jest osadzony we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w których osobiste porachunki i polityczne ambicje mają budować główną intrygę tej produkcji. Jej akcja ma się dziać nie tylko w Warszawie, ale również i w Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

W Konrada Wolskiego, głównego bohatera produkcji, wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie Belfra. Na ekranie towarzyszyć mu będą Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina), Sylwia Juszczak (Krew z krwi 2), Filip Pławiak (Czerwony pająk), Agnieszka Grochowska (Obce niebo), Adam Woronowicz (Sługi boże) i Tomasz Schuchardt (Cicha noc). Reżyserią zajmie się Leszek Dawid (Jesteś bogiem, Ki), operatorem obrazu został Piotr Sobociński jr (Wołyń), a za scenariusz odpowiadają Dorota Jankojć-Poddębniak (Czuwaj), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn. Producenci Nielegalnych to Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark (Bez tajemnic, Pakt, Uwikłani).

REKLAMA

Niestety, materiałów z planu na razie nie mamy.

A to dlatego, że produkcja tych seriali ma ruszyć dopiero w tym miesiącu. Na razie nie wiemy, kiedy pierwsze odcinki obu seriali zostaną wyemitowane, nie ma też jeszcze dostępnych żadnych materiałów promocyjnych. Czekamy z niecierpliwością. I zaintrygowani, bo po Belfrze trudno nie zwracać uwagi na produkcje Canal+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA