REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Canal+ idzie w telenowele. Nowy kanał Novelas+ pokaże tylko tureckie i latynoskie seriale

Tureckie telenowele, takie jak „Wspaniałe stulecie” i „Elif”, cieszą się od kilku lat olbrzymią popularnością na TVP. Zauważyła to stacja Canal+, która postanowiła produkcjom tego typu poświęcić zupełnie nowy i oryginalny kanał Novelas+. Na jakich platformach jest dostępny i jakie przykładowe tytuły będzie można tam obejrzeć?

29.12.2020
9:05
canal plus novelas
REKLAMA
REKLAMA

Trwający obecnie boom na tureckie seriale przypomina pod wieloma względami modę na latynoskie telenowele znaną doskonale widzom pamiętającym lata 90. Nowe produkcje znad Bosforu operują na podobnym poziomie melodramatyczności, ale przy tym mogą się pochwalić całkiem sporym rozmachem i niezłą jakością przygotowania. Są też na tyle konserwatywne i niekontrowersyjne, żeby dobrze wpasowywać się w ramówkę każdej stacji telewizyjnej bez względu na kraj pochodzenia.

W Polsce jako pierwsze ich potencjał zauważyło TVP, gdzie od pewnego czasu można było znaleźć takie tytuły jak: „Wspaniałe stulecie” (i jego kontynuacja „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”), „Więzień miłości”, „Czarna perła” czy ciesząca się ostatnio niemałym powodzeniem „Elif”. Wydawało się tylko kwestią czasu, zanim ktoś postanowi zmierzyć się z publicznym nadawcą na ofertę tego typu. Rękawicę postanowił podjąć Canal+ i to w sposób bardzo zdecydowany.

Telewizja Canal+ uruchomiła 28 grudnia kanał Novelas+ poświęcony stricte telenowelom.

Program startuje z hasłem „Twoje serce zabije mocniej” i oferuje ponad 1000 godzin nowych odcinków rocznie. Novelas+ oficjalnie rozpoczął nadawanie wczoraj i będzie je kontynuował przez 24 godziny siedem dni w tygodniu. Zapoznać się z proponowanymi serialami będą mogli wszyscy abonenci Canal+, ponieważ stacja dołączyła kanał już do podstawowego pakietu. A jakie dokładnie produkcje tam znajdziemy?

REKLAMA

Na początek prywatny nadawca wyróżnia cztery tytuły. Dwa z nich to seriale tureckie, a dwa meksykańskie. Na start widzowie będą mogli obejrzeć telenowele „Meryem”, „Cena namiętności”, „Miłość po grób” oraz „Miłość i przeznaczenie”. A z czasem oferta poszerzy się o kolejne produkcje. Firma odpowiada też za dystrybucję kanału w sieciach kablowych.

Abonenci telewizji satelitarnej znajdą Novelas+ na pozycji nr 57.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA