REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Inflacja dopadła telewizję. Canal+ podnosi ceny swoich usług

Inflacja nie oszczędza telewizji. Canal+ zaktualizował swoją ofertę pakietów satelitarnych. Z jednej strony pojawiła się w niej paczka kanałów z HBO Max i Playerem, ale z drugiej - wzrosły ceny dotychczasowych usług. Serwis tłumaczy to rosnącymi kosztami zakupu i produkcji treści.

18.01.2023
12:19
canal+ cena oferta telewizja
REKLAMA

Inflacja jest bezlitosna. W dodatku towarzyszy nam już tak długo, że przeżyjemy szok, gdy pewnego dnia zapłacimy za masło tyle samo, co miesiąc wcześniej. Ceny rosną w zastraszającym tempie i podwyżki infekują już wszystkie produkty i usługi. Nie mogą się przed nimi ochronić nawet operatorzy telewizyjni. Dlatego 17 stycznia 2023 roku Canal+ zaktualizował swoją ofertę.

Ceny pakietów satelitarnych Canal+ poszły w górę. A przynajmniej ich część. Koszty podstawowych usług się nie zmieniły. Co innego oferty premium. Za paczkę Sport, w ramach której użytkownik otrzymuje dostęp do 80 kanałów oraz serwisu Viaplay, trzeba teraz płacić 10 zł więcej niż dotychczas, czyli 70 zł/msc.

REKLAMA

Canal+ - nowy cennik pakietów telewizji satelitarnej

Jak rzecznik Canal+ tłumaczy serwisowi Press, aktualizacja cennika to "efekt rosnących lokalnie i globalnie kosztów zakupu i produkcji treści" oraz "rosnących kosztów spowodowanych inflacją". Piotr Kaniowski zaznacza również, że podwyżki tyczą się jedynie nowych klientów. Obecni abonenci do końca zawartej umowy ich nie odczują.

Canal+
REKLAMA

Wraz z podwyżkami Canal+ wprowadza nową paczkę z kanałami Canal+, HBO Max i Playerem, której ceny zaczynają się od 75 zł/msc. (w pakiecie Entry+) i wzrastają do 95 zł/msc. (w pakiecie Relax+) lub 125 zł/msc. (w pakiecie Extra+). Podane kwoty zawierają rabat w wysokości 10 zł za zaakceptowanie zgód marketingowych.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza podwyżka cen za usługi Canal+ w ostatnich miesiącach. We wrześniu 2022 roku zmiany dotyczyły jednak również pakietów podstawowych i nie ominęły pakietów serwisu Canal+ Online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA