REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Apple TV+ coraz mocniej wchodzi na rynek seriali. Platforma ogłosiła daty premier nowych produkcji

Apple TV+ pojawiło się na rynku 1 listopada 2019 i dość szybko zyskało przychylność odbiorców. Potwierdzają to nominacje do Złotych Globów dla „The Morning Show” czy statuetka SAG Awards dla Jennifer Aniston za udział w serialu. Platforma streamingowa Apple’a idzie więc za ciosem i ogłasza daty premier kolejnych seriali.

20.01.2020
13:34
Mythic Quest Ravens Banquet - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Już 7 lutego na platformie Apple TV+ zadebiutuje nowy serial „Mythic Quest: Raven’s Banquet”.

To opowieść o grupie pracowników firmy, zajmującej się tworzeniem gier komputerowych. Serial od twórców „It’s Always Sunny in Philadelphia” przyjrzy się absurdom pracy u developera gier i obnaży mechanizmy ludzkiego zachowania.

Za sterami serialu stoją Rob McElhenny, Charlie Day, David Hornsby i Megan Ganz. Na ekranie zobaczymy zaś znanego z „Community” Danny’ego Pudiego, F. Murraya Abrahama, czy Charlotte Nicdao.

Wiadomo już, że produkcja otrzymała zamówienie na 2. sezon.

2. sezon otrzyma też produkcja dla najmłodszych - „Home Before Dark”, która trafi na platformę 3 kwietnia.

Serial sygnowany nazwiskami Dary Resnik i Johna M. Chu („Bajecznie bogaci Azjaci”, „Step Up” 2 i 3), który wyreżyserował pilotażowy odcinek, opowiada o małej dziewczynce, która próbuje rozwiązać tajemnicze zagadki swojego miasteczka. Główna bohaterka serialu wzorowana jest na prawdziwym życiu młodej Hildie Lysiak, która swego czasu zasłynęła jako najmłodsza dziennikarka śledcza w historii. W roli głównej zobaczymy znaną z „The Florida Project” Brooklyn Prince, a na ekranie pojawią się także Jima Sturgessa, Adriana Hough czy Joelle Carter.

Home Before Dark - kadr z serialu class="wp-image-366558"

6 marca na platformie zadebiutuje natomiast nowa wersja serialu „Amazing Stories”, sygnowana nazwiskiem samego Stevena Spielberga.

To nowa wersja produkcji, którą słynny reżyser stworzył już w 1985 roku. Serial składać się będzie z serii niepowiązanych ze sobą odcinków, opowiadających nowe, niespotykane historie. Produkcja przypomina zatem „Strefę Mroku”, która również dostała swoją zrewitalizowaną wersję po 60. latach od premiery pierwowzoru.

Amazing Stories - kadr z serialu class="wp-image-366549"

Apple ogłosiło też daty premier całkiem nowych, niezapowiadanych wcześniej seriali.

Defending Jacob” to serial bazujący na powieści Williama Landaya o tym samym tytule. Opowiada o asystencie prokuratora generalnego, który bada sprawę brutalnego morderstwa z udziałem własnego syna.

Defending Jacob - kadr z serialu class="wp-image-366555"

Serial limitowany pod okiem showrunnera Marka Bombacka i reżysera Mortena Tylduma („Gra Tajemnic”, „Pasażerowie”) zebrał niezłą obsadę. Główną rolę gra Chris Evans, czyli słynny „Kapitan Ameryka”, który skradł niedawno serca widzów swoją świetną rolą w filmie „Na noże”. Partnerują mu (m.in) Michelle Docker, Jaeden Martell czy Cherry Jones.

Serial wystartuje już 24 kwietnia. Tego dnia, zgodnie z modelem Apple TV+ na platformie zadebiutują trzy odcinki serialu. Kolejne pojawiać się będą co tydzień.

Trying” będzie pierwszym brytyjskim serialem Apple TV+. To opowieść o młodym małżeństwie, starającym się o dziecko. W rolach głównych Rafe Spall, Esther Smith oraz Imelda Staunton. Pomysłodawcą serialu jest Andy Wolton, a produkcja powstała we współpracy z BBC Studios. Premiera pierwszych 3. (z 8.) odcinków już 1 maja.

Trying - kadr z serialu class="wp-image-366594"

Platforma pochwaliła się także zamówieniem animowanej komedii, od twórców serialu „Bob’s Burgers”.

Musical „Central Park”, który zadebiutować ma najbliższego lata, opowie o życiu jednego z najsłynniejszych miejskich parków na świecie. Obsada głosowa serialu jest imponująca. Showrunnerka Loren Bouchard zebrała bowiem w jednym miejscu: Josha Gada, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Stanleya Tucciego, czy Titussa Burgessa. Amerykański portal /Film, który miał szansę przedpremierowo zobaczyć kilka odcinków, przyrównuje go do epizodu „Work Hard or Die Trying Girl” z serialu „Bob’s Burgers”.

REKLAMA
Central Park - kadr z serialu class="wp-image-366552"

Na platformie zadebiutują także: „Visible: Out on Television”, przyglądający się wpływowi telewizji na życie zwykłych ludzi oraz działania społeczności LGBTQ+ dla lepszej reprezentacji przedstawicieli swojej grupy w telewizji (14 lutego), „Home”, w której przyjrzymy się innowacyjnym koncepcjom na domy przyszłości (17 kwietnia), czy 10-odcinkowy serial dokumentalny „Dear…”, inspirowany serią reklam Apple’a „Dear Apple”, w której zwykli ludzie opowiadać będą o tym, jak zmieniło się ich życie pod wpływem spotkania ze znanymi osobistościami (m.in Oprah, czy Linem Manuelem Mirandą).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA