REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Netflix tworzy wielki dokument przyrodniczy. Chasing Coral ma powalić zdjęciami i uratować rafę

Terra, Planet Earth, The Blue Planet, March of the Penguins czy Les Saisons - uwielbiam tworzone z rozmachem, cechujące się niesamowitymi ujęciami dokumenty przyrodnicze. Netflix chce dołączyć do grona uznanych producentów tego typu treści, tworząc Chasing Coral.

09.06.2017
20:20
Chasing Coral ma nas powalić pięknymi zdjęciami i uratować rafę
REKLAMA
REKLAMA

Chasing Coral to nadchodzący dokument przyrodniczy Netfliksa, który skoncentruje się na rafie koralowej. Delikatny podwodny ekosystem powstały na szkieletach rafowych drobnych organizmów zanika, na skutek dewastacji otoczenia przez największego wirusa ziemi - ludzi. Doprowadzamy do erozji gleby, dewastujemy nadmorskie lasy i zamulamy wody przybrzeżne. Około 1/5 globalnej rafy koralowej już została przez nas zniszczona. Szacuje się, że w ciągu 10 następnych lat dewastacji ulegnie kolejne 2/5 wodnego ekosystemu.

Właśnie dlatego Chasing Coral to nie tylko piękne zdjęcia, ale również walka o przetrwanie rafy koralowej.

REKLAMA

Osoby biorące udziału w dokumencie przyrodniczym mają nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu wpłyną na to, w jaki sposób podchodzimy do rafy koralowej. Czy też raczej mają nadzieję, że w jakikolwiek sposób zainteresujemy się losem podwodnych organizmów, których istnienie polega na koegzystowaniu w delikatnym i podatnym na zmiany wodnym środowisku.

Chasing Coral zadebiutuje na platformie Netflix już 14 lipca 2017 roku. W sam raz, aby obejrzeć dokument przyrodniczy przed waszym wakacyjnym wylotem do przepięknych, zagranicznych nadmorskich kurortów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA