REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Czekasz na nowe przygody Sabriny od Netfliksa? W Polsce ukaże się powieść o nastoletniej czarownicy

Przygody nastoletniej czarownicy – w mrocznej wersji dla dojrzałych widzów - z serialu „Chilling Adventures of Sabrina” już chyba na stałe zagościły na Netfliksie, a za kilka miesięcy pojawi się powieść.

24.07.2019
12:46
chilling adventures of sabrina powiesc
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się ukryć, że Sabrina, jej kot i ciotki to postacie znane i lubiane od lat dzięki komediowemu serialowi telewizyjnemu emitowanemu w drugiej połowie lat 90.. Ale „Chilling Adventures of Sabrina” od Netfliksa to zupełnie inna opowieść niż „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Mroczniejsza, bardziej dorosła i przede wszystkim... bardzo niejasna.

Fabuła opowiada o młodej dziewczynie, która przynależy do organizacji czczącej Szatana. Czarownice i czarownicy oddają kult tej mrocznej sile, a nastolatka Sabrina (grana przez Kiernan Shipkę) ma niedługo przejść swoją inicjację, która jest czymś na kształt mrocznego chrztu. Tyle tylko, że dziewczyna tego nie chce, czym budzi sprzeciw wychowujących ją ciotek.

Cała fabuła zasadza się na walce dobra ze złem.

Na walce o tyle nietypowej, że dotyczy ona samej Sabriny. Dziewczyna wielokrotnie będzie musiała wybierać, czy zdobyć czarnoksięską moc, czy zostać ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi.

Serial wielokrotnie był atakowany za eksponowanie satanizmu i cóż, trzeba przyznać, że okultystyczne wątki są tutaj nad wyraz silne.

Ciekawe, jak ten temat ogra powieść, którą wypuszcza Wydawnictwo Dolnośląskie.


Powieść zatytułowana „Chilling Adventures of Sabrina. Season of the Witch”, wedle zapowiedzi samego wydawnictwa, pojawi się już jesienią. Nie wiemy jeszcze, o czym opowie książka. Ciekawe czy uzupełni nieznane wątki z serialu czy będzie prequelem, a może uzupełni przestrzeń między sezonami?

REKLAMA

W tym momencie na Netfliksie dostępne są dwa sezony serialu, w tym jeden odcinek specjalny – świąteczny.

Serwis VOD potwierdził również powstanie 3. i 4. serii. I, co wyjątkowo ciekawe, mają się one pojawić w serwisie jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA