REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Christopher Nolan nakręci film wojenny?

Zapowiedziany na lipiec 2017 roku nowy film, który wyreżyserować ma Christopher Nolan jak dotąd owiany jest aurą tajemnicy i na jego temat nie wiemy w zasadzie nic pewnego. Wczoraj pojawiły się jednak plotki mówiące o tym, że fabuła tego obrazu może dotyczyć przeprowadzonej przez Aliantów podczas II wojny światowej Operacji Dynamo. 

28.12.2015
12:03
Christopher Nolan nakręci film wojenny?
REKLAMA
REKLAMA

Operacja Dynamo to przeprowadzona w dniach 26 maja-4 czerwca 1940 roku, w trakcie trwania kampanii francuskiej udana próba ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich odciętych przez Niemców w Dunkierce.

REKLAMA

Patrice Vergriete, mer Dunkierki poinformował niedawno, że na początku wakacji 2016 roku rozpoczną się tam zdjęcia do wysokobudżetowego filmu wojennego, którego autorem będzie słynny reżyser. Francuska gazeta "La Voix Du Nord" donosi, że owym reżyserem ma być właśnie Christopher Nolan, który rzekomo jakiś czas temu odwiedził Dunkierkę w towarzystwie swojego brata, szukając odpowiednich planów zdjęciowych i przeglądając archiwalne materiały dotyczące Operacji Dynamo. Źródłem tych rewelacji są anonimowi informatorzy, żadna z zainteresowanych stron w żaden sposób ich nie skomentowała.

Jeżeli pogłoski okażą się prawdziwe, będzie to pierwszy film z gatunku kina wojennego w karierze Christophera Nolana, który wyreżyserował kilka znakomicie przyjętych obrazów - między innymi "Memento", "Prestiż", "Incepcję", trylogię "Mrocznego Rycerza" czy ostatni "Interstellar".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA