REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ciii... Do sieci trafił zwiastun drugiej części „Cichego miejsca”, horroru, który ogląda się z zapartym tchem

„Ciche miejsce 2” mieliśmy zobaczyć już rok temu, ale z wiadomych względów dystrybucja została wstrzymana. Kontynuacja horroru Johna Krasinskiego doczekała się nowego zwiastuna oraz daty premiery.

06.05.2021
18:40
ciche miejsce 2 zwiastun premiera emily blunt john krasinski
REKLAMA

„Ciche miejsce” z 2018 roku to jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat. Może i nie miał wyszukanej fabuły, ale potrafił wywołać niesamowite napięcie. Wszystko przez obdarzone supersłuchem potwory, przed którymi uciekali bohaterowie. Jako widzowie również podświadomie wstrzymywaliśmy oddech, by nie wydobyć żadnego zdradzającego nas dźwięku.

REKLAMA

Możliwe, że miałem dużo szczęścia i trafiłem na doskonałą kinową audiencję, która siedziała na sali cichutko jak mysz po miotłą i przez to film zrobił na mnie takie ogromne wrażenie. Już niedługo będziemy mogli sprawdzić, czy udała się twórcom drugi raz wywołać ten efekt, ponieważ „Ciche miejsce 2” pojawi się na srebrnym ekranie po ponad roku od planowej premiery (pierwotna data to 20 marca 2020).

Ja trochę się o to jednak obawiam. Po obejrzeniu najnowszego trailera mam jednak pewne wątpliwości, czy twórcy nie poświęcili kameralnego horroru postapo, dla widowiskowości i kina akcji. Zwiastun obfituje w sceny pościgów i pojawia w nim się zdecydowanie więcej ludzi. Rodzina Abbottów postanowiła bowiem wyruszyć w świat.

W drugiej części filmu ponownie wystąpiła Emily Blunt i John Krasinski (jest też reżyserem i scenarzystą), którzy są parą również w życiu prywatnym. Do obsady dołączył m.in. znany z „Peaky Blinders” Cillian Murphy. Poniżej małą dygresja dotycząca jednego z bohaterów ze spoilerem z „Cichego miejsca”.

Fanów pierwszej części może zaskoczyć obecność w sequelu Krasinskiego. Możliwe, że to retrospekcje, albo jego bohater jednak nie umarł. Pamiętamy, że w finale poświęcił się dla ratowania rodziny. Wydarł się, by odciągnąć potwora od dzieci, ale de facto scena jego śmieci nie została pokazana. Widzieliśmy tylko, że bestia się na niego rzuca.

Kliknij, by zobaczyć spojler
REKLAMA

Horror „Ciche miejsce 2” wejdzie do polskich kin 4 czerwca.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA