REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kult lat 80. trwa. „Ciemny kryształ: Czas buntu” od Netfliksa ma datę premiery

Klasyczny film z lat 80. doczeka się drugiego życia za sprawą Netfliksa. Do serwisu trafi serial „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Wiemy już, kiedy dokładnie to nastąpi.

22.05.2019
12:17
ciemny kryształ czas buntu data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Dziesięcioodcinkowy serial mieszczący się w gatunku kina przygodowego i fantasy będzie stanowił prequel do filmu „Ciemny kryształ” z 1982 roku. Jego akcja będzie rozgrywała się wiele lat przed wydarzeniami z kinowego pierwowzoru. Udamy się z powrotem na planetę Thra. Odkrywszy przerażającą tajemnicę mocy Skeksisów, trójka Gelflingów wyrusza w epicką podróż, aby wzniecić powstanie i ocalić ich świat przed zagładą.

„Ciemny kryształ: Czas buntu” będzie do odkrycia w serwisie Netflix 30 sierpnia 2019.

Producentem wykonawczym i reżyserem serialu będzie Louis Leterrier, znany m.in. z filmów „Iluzja” i „Incredible Hulk”. Istotne jest to, że serial powstał we współpracy z The Jim Henson Company. Dzięki temu całość będzie stanowić połączenie kunsztu lalkarskiego, z którego słyną artyści wspomnianej firmy, z wizją artystyczną Louisa oraz grafiką cyfrową i efektami wizualnymi.

Na potrzeby produkcji zebrano też aktorską śmietankę, która użyczyła głosu postaciom na ekranie. Gelflingom głosu udzielą: Taron Egerton (Rian), Anya Taylor-Joy (Brea), Nathalie Emmanuel (Deet), a także m.in. Helena Bonham Carter, Natalie Dormer, Mark Strong oraz Alicia Vikander. Z kolei Skeksom i Mistykom głos podkładać będą: Harvey Fierstein, Mark Hamill, Ralph Ineson, Jason Isaacs, Keegan-Michael Key, Ólafur Darri Ólafsson, Simon Pegg, a także Andy Samberg.

Są już także dostępne zdjęcia z nadchodzącego serialu.

REKLAMA

To kolejna ucieczka Netfliksa do lat 80.

Tym sztandarowym przykładem „ejtisowej” nostalgii na platformie jest oczywiście „Stranger Things”. Fani tej dekady dostaną zatem kolejny smakowity kąsek. Z kolei sam „Ciemny kryształ” zachwycał swego czasu sposobem realizacji. Jeżeli komuś nazwisko Jima Hensona jest obce, to przypominamy, że jest on ojcem Muppetów. Na przestrzeni swojej działalności firma zdobyła ponad 50 statuetek Emmy i dziewięć nagród Grammy. Nie będzie to pierwsza wspólna produkcja The Jim Henson Company i Netfliksa. Wcześniejszymi wspólnymi projektami były „Garderoba Julie” oraz „Bal słówek”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA