REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Seriale /
  4. VOD

Pierwszy zwiastun kontynuacji słynnego filmu fantasy. „Ciemny Kryształ: Czas Buntu” od Netfliksa

Netflix zaprezentował dziś pierwszy pełnoprawny zwiastun serialu fantasy „Ciemny Kryształ: Czas Buntu”. To produkcja, która nawiązuje do świata, stworzonego przez Jima Hensona i Franka Oza na początku lat 80., w filmie „The Dark Crystal”.

13.08.2019
18:40
Ciemny Kryształ: Czas Buntu - kadr promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Ciemny Kryształ: Czas Buntu” będzie dziesięcioodcinkowym serialem, rozgrywającym się w świecie Thra, który mogliśmy poznać w oryginalnym filmie Jima Hensona, twórcy „Muppetów”. Nowa seria jest prequelem tamtej opowieści i pokaże losy trzech bohaterów, którzy zapoczątkują rebelię w magicznej krainie, gdy odkryją niebezpieczny sekret, który może doprowadzić do zagłady znanego im świata.

Serial w reżyserii Louisa Leterriera (dwie części „Transportera”, „Iluzja”, „Starcie Tytanów”) zadebiutuje na platformie 30 sierpnia. W obsadzie znaleźli się: Taron Egerton, Mark Hamill, Anya Taylor-Joy, Simon Pegg, Keegan-Michel Key, Helena Bonham Carter, Andy Samberg, Alicia Vikander i wielu innych.

Nowa wersja będzie nawiązywać swoją stylistyką do oryginalnej opowieści.

Oznacza to, że bohaterowie znów są stworzonymi ręcznie animatronicznymi kukiełkami. Twórcy chwalili się jednak, że tym razem do obsługi poszczególnych kukiełek potrzeba dwóch, a nie jak wcześniej czterech osób, a operowanie mimiką bohaterów jest teraz ułatwione, dzięki kontrolerom bezprzewodowym. W oryginalnym filmie potrzeba było do tego wielu kabli, które trzeba było w jakiś sposób ukryć przed widzem. Dzisiejsze dokonania technologiczne ułatwiają zaś pracę na planie.

Warto podkreślić też, że w ramach promocji serialu, firmy Bonus XP oraz En Masse Entertainment przygotowały specjalną grę komputerową zatytułowaną „The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics”, która umożliwi graczom wcielenie się w bohaterów, poznanych w świecie serialu. Gra dostępna będzie jesienią na wszystkich najważniejszych konsolach i systemach operacyjnych.

REKLAMA

„Ciemny Kryształ: Czas Buntu” zadebiutuje na platformie Netflix 30 sierpnia. Oryginalny film „Ciemny Kryształ” jest już tam dostępny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA