REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Portal Cineman.pl w nowej odsłonie. Testowaliśmy przedpremierowo odświeżoną wersję serwisu, w którym obejrzysz setki filmów

Już za tydzień dostaniemy nową wersję serwisu Cineman.pl . Platforma przechodzi rewitalizację i mocniej próbuje swoich sił na rynku platform VOD. Co w niej znajdziemy?

19.11.2019
17:43
Cineman - nowa wersja serwisu i nowy logotyp
REKLAMA

Cineman.pl dostępny jest na rynku od 2009 roku. Posiada w swojej ofercie filmy z katalogu polskich dystrybutorów: Monolith Films, Hagi, Gutek Film oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Serwis umożliwia wypożyczenie poszczególnych tytułów oraz zakup pakietowy wybranej liczby filmów na raz.

REKLAMA

Czasy się jednak zmieniają, a konkurencja rośnie, więc Cineman.pl dostosowuje się do nowych potrzeb użytkownika.

Serwis przeszedł diametralną rewitalizację. Przedpremierowo testowaliśmy nową wersję. Sprawdzamy, co się zmieniło.

Cineman.pl - nowa wersja serwisu - strona główna class="wp-image-345986"

Nowy Cineman.pl – dostępność

Nowa wersja serwisu będzie dostępna nie tylko na przeglądarkach internetowych w wersji responsive web design, ale także dostanie dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS oraz aplikację kompatybilną z telewizorami Samsung Smart TV. W przyszłości planowana jest takża aplikacja, działająca na telewizorach innych marek. Nowa wersja będzie także kompatybilna z Chromecast i AirPlay.

 Nowy Cineman.pl – dzielenie konta

Subskrypcja Cineman.pl będzie dostępna na pięciu urządzeniach (z możliwością ich wymiany) oraz opcją oglądania na dwóch urządzeniach równocześnie.

Cineman - podstrona filmu class="wp-image-345983"

Nowy Cineman.pl – cena

Serwis nadal będzie udostępniać pojedyncze premierowe filmy do jednorazowego wypożyczenia w cenie 4,90zł-11,90zł. Nowością jest jednak opcja Cineman Go, będąca miesięcznym abonamentem dostępu do treści bez limitu. Dotychczasowe pakiety umożliwiały wypożyczenie 20 tytułów w danym miesiącu, teraz firma znosi ten limit.

Pakiet Cineman Go dostępny będzie w dwóch wariantach cenowych: 19,90zł za dostęp do treści w Standard Definition oraz 34,90zł za High Definition (w tym kilkanaście tytułów w rozdzielczości 4K).

Dodatkowo nowe hity kinowe dostępne będą poza pakietem głównym, jako pojedyncze tytuły do wykupienia.

Nowa wersja serwisu będzie dostępna także w 7-dniowej wersji próbnej, bez opłat.

Cineman - nowa wersja serwisu class="wp-image-345974"

Nowy Cineman.pl – zawartość biblioteki

Biblioteka Cineman.pl zawiera w sobie ponad 1200 tytułów. Nowe pojawiać się będą w serwisie w cotygodniowych odstępach. Znajdują się wśród nich największe kinowe hity od polskich dystrybutorów: Monolith Films, Hagi, Gutek Film oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Wartym wynotowania jest fakt, że dzięki umowom ze wspomnianymi graczami, filmy mają być dostępne na platformie przez cały czas, a nie jak to bywa w wypadku innych platform VOD – z ograniczeniem na czas trwania licencji.

Nowy Cineman.pl – odkrywanie filmów i podpowiedzi

Nowa wersja serwisu jeszcze bardziej niż dotychczas stawia na lepsze podpowiadanie treści. Ulepszono mechanizm wyszukiwania - od teraz tytułów można szukać poprzez tytuł oryginalny, tytuł polski, obsadę, twórców, a także przez elementy opisu. Jest to znaczne ułatwienie dla użytkowników, którzy mogą odnaleźć daną produkcję na wiele różnych sposobów.

Cineman - zdjęcia z wersji moblinej serwisu class="wp-image-345980"

Nowa odsłona stawia także na lepsze podsuwanie nowych treści wedle kategorii. Poza standardowym podziałem na gatunki filmowe, nowy Cineman oferuje podpowiedzi tematyczne, przygotowane przez specjalny zespół kuratorski. Nowe kategorie, tzw. toplisty mają zmieniać się w każdym miesiącu, aby na nowe sposoby promocji zawartość biblioteki serwisu. Dowiedzieliśmy się także, że firma planuje także specjalne pakiety, np. filmów świątecznych, filmów z Jasonem Stathamem, produkcji na Walentynki w specjalnych cenach.

W nowej wersji dodano też krótkie opisy do wszystkich filmów, umożliwiające szybsze podjęcie wyboru przez widza.

REKLAMA

Nowa wersja serwisu Cineman.pl zadebiutuje na polskim rynku już 26 listopada 2019 roku.

* Zdjęcia własne oraz z materiałów prasowych Cineman.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA